X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29085
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Hej wiosno! Wiosenko! Zajęcie otwarte z udziałem rodziców

PRZYJACIELE ZAJACZKA SKOCZKA
SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO, Z UDZIAŁEM RODZICÓW

TEMAT: Hej wiosno! Wiosenko!

CELE:
- rozwijanie świadomości ciała i przestrzeni,
- dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych podczas zabawy ruchowej,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami,
- budzenie zaufania wobec osoby współćwiczącej,
- rozumienie pojęć i przyjmowanie prawidłowej postawy ciała,
- przestrzeganie ustalonych reguł,
- dbanie o bezpieczeństwo- swoje i innych uczestników zabawy.

POMOCE:
Muzyka relaksacyjna, woreczek, hula- hop, piłka, husta.


PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1. Dzieci przebierają się w stroje do gimnastyki.
2. Wejście jedno za drugim, piosenka: ‘Hej- ho, hej- ho, na łąkę, by się szło”.
3. Opowieść ruchowa: „Jesteśmy na łące. Jest wiosna, świeci słońce. Wdychamy świeże powietrze...”- ćw. Oddechowe.
4. Poruszamy się i śpiewamy: „ W lesie gdzie licho śpi...”- ruch ciała do piosenki.
5. „Dzieci świetnie się bawią na łące ale tęsknią za swymi rodzicami... Pamiętają o tym, że najważniejsze w dobrej zabawie jest to, by każdy czuł się bezpiecznie... a bez rodziców jest bezpiecznie?”- zwrócenie uwagi na dbanie o swoje bezpieczeństwo- zawsze pod opieką dorosłych; zachęcenie rodziców do zabawy: „Chodź tu mamo, chodź tu tato; bądź wśród nas, bądź wśród nas. Wszyscy was witamy, do nas zapraszamy; zacząć czas, zacząć czas.
6. Powitanie rodziców- nawiązanie kontaktu z drugą osobą: dwa koła (dzieci w środku), powitanie częściami ciała, z sąsiadem.
7. Piosenka: „A gimnastyka...”- dziecko u rodzica pokazuje: głowa, ramiona, kolana, pięty; rodzic u dziecka: oczy, uszy, usta, nos.
8. Ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała, zdobycie pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa:
- berek- bocian,
- hula- hop: chodzą pary dookoła, potem skok do...
- siad skulny- kręcenie się dookoła,
- leżenie przodem- toczenie partnera,
- siad skrzyżny- piosenka „Panie Janie”, rytmiczne przekazywanie woreczka; na: Bim- bam- bom”- wstanie, klaśnięcie w dłonie partnera, przysiad.
9. „Wiosenna wycieczka”- rowerek, z rodzicem.
10. „Gąsienice małe i duże”- pełzanie, pływanie, zwijanie się w kłębek.
11. Nawiązanie kontaktu z partnerem:
- kangur- torbacz- dziecko zaplata ręce na karku rodzica, rodzic ręce zaplata za plecami (jeśli zachodzi potrzeba- podtrzymuje dziecko)
- leżenie przodem do siebie- „Lornetka”- podnoszenie RR, dłonie do siebie.
- huśtawka- rodzic w leżeniu tyłem, NN zgięte w kolanach, uniesione, dziecko kładzie się na NN rodzica, następnie- RR prostuje NN w górę, dziecko kładzie się na jego stopy
- R i Dz tyłem do siebie- nacisk plecami na siebie
- „Most”- R- pozycja wyjściowa zasadnicza, rozkrok, Dz R tworzą tunel w klęku podpartym, Dz. Przechodzi w różny sposób,
12. Zabawy z chustą animacyjną: fale, piłka na wodzie, do celu- mała piłka na chuście- cel do dziury.
13. Ćw. Relaksacyjne: R w siadzie rozkrocznym, Dz. Przed, wspólna kołyska, masaż.
14. „Iskierka”- uścisk dłoni. Pożegnanie.

Opracowała: Anna Bukańska- Ślązak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.