X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28784
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

I’m writing to protest... - piszemy list formalny. Konspekt lekcji

1. TEMAT LEKCJI: I’m writing to protest... - piszemy list formalny;

2. DATA: Zgodnie z rozkładem materiału;

3. CELE LEKCJI:
- poznanie i utrwalenie struktury listu formalnego;
- umiejętność wyrażania opinii dotyczącej traktowania zwierząt hodowlanych;
- utrwalenie umiejętności przekształcania zdań ze strony czynnej na stronę bierną;

4. POMOCE: Podręcznik SNAPSHOT – Pre-intermediate, kserokopie przykładów listów formalnych;

5. PRZEBIEG LEKCJI:
a) SPRAWDZENIE ZADANIA DOMOWEGO: Wybrani uczniowie czytają swoje zdania na temat fabrycznej hodowli (ocena pracy domowej);
b) WPROWADZENIE I ZAPIS TEMATU NA TABLICY;
c) ĆWICZENIA:
- Uczniowie otrzymują kserokopie listów formalnych i próbują znaleźć wspólne ich cechy (praca w parach lub grupach 4-osobowych);
- Przedstawiciele grup wymieniają wspólne elementy każdego listu formalnego (ocena za pracę na lekcji);
- Uczniowie patrzą na list na str.74 i łączą odpowiednie elementy listu z instru-
kcjami w ćw.13;
- Wybrany uczeń czyta swoje odpowiedzi (,,plus’’ za pracę na lekcji);
- Uczniowie czytają zwroty z ćwiczenia 14 dotyczące traktowania zwierząt na farmach;
- uczniowie piszą list do czasopisma, w którym protestują przeciwko sposobowi traktowania zwierząt w wielu częściach Europie, korzystają ze wzoru z ćwicze-nia 14;
d) OMÓWIENIE ZADANIA DOMOWEGO: dokończyć list.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.