X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28452
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kodeks Małego Ekologa - scenariusz zajęć w oddziale "'0"

Temat: Kodeks Małego Ekologa
Data: 20. 04. 2015
Cele ogólne:
- kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych
- uświadomienie konieczności segregowania śmieci
Cele operacyjne:
- usprawnianie narządów artykulacyjnych,
- formułuje zasady zachowania zgodne z ekologicznym stylem życia
- współpracuje w ramach zespołu,
- zna kolory pojemników do segregacji i potrafi jej dokonać.
Metody pracy:
- słowna, poglądowa , działań praktycznych
Formy pracy:
Indywidualna, zbiorowa, w grupie
Środki dydaktyczne:
słomka, kartki z narysowanymi kontenerami, sylwety przedmiotów, arkusz papieru, ilustracje, stare gazety.


Przebieg:
Zajęcia właściwe
- „Segregujemy śmieci” zabawa logopedyczna. Dzieci za pomocą słomki muszą posegregować śmieci i przenieść je do odpowiedniego kontenera.
- Zabawa ruchowa: „Praczki”
- „Kodeks Małego Ekologa” burza mózgów. Nauczyciel zaprasza dzieci do ułożenia Kodeksu Ekologa. Zgłaszane propozycje są zapisywane na dużym arkuszu, dzieci starają się dopasować ilustracje do wymyślonych haseł.
- „Gazetowa bitwa” przygotowanie przez dzieci kulek z gazety. Starają się ugniatać je raz prawą a raz lewą ręką. Podział dzieci na dwie drużyny. Na sygnał nauczyciela dzieci starają się przerzucić jak najwięcej kulek na stronę przeciwnika. Po 2 minutach nauczyciel daje znak, by przestały rzucać. Obie drużyny próbują oszacować, po której stronie jest więcej kulek.
- Podsumowanie zajęć, pochwalenie uczniów za aktywne uczestnictwo.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.