X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28441
Przesłano:
Dział: Języki obce

Nazwy zabawek, nauka piosenki "Where is my skateboard?" Scenariusz lekcji

Klasa: I
Czas: 45 minut
Temat: Nazwy zabawek, nauka piosenki „ Where is my skateboard?”

Cel główny: rozpoznawanie i nazywanie zabawek.
Cele operacyjne:
• Powtarzanie słownictwa- zabawek: bike, bard game, car, komputer game, doll, kite, scooter, skateboard, cupboard, table, chair,
• Utrwalenie okoliczników miejsca: on, in, under,
• Łączenie zabawek z miejscami i opisywanie gdzie się znajdują,
• Słuchanie i śpiewanie piosenki „ Where’s my skateboard?,
• Rysowanie i kolorowanie zabawek z piosenki,
• Rozumie poleceń, typu: look at, itp.,
• Czytanie wyrazów.
Cele wychowawcze:
• ćwiczenie umiejętności pracy w grupie i indywidualnej,
• propagowanie pomocy koleżeńskiej,
• rozbudzanie zainteresowań uczniów.

Metody pracy: TPR ( metoda reagowania całym ciałem), praca z piosenką, podająca, metoda zajęć praktycznych, metoda podejścia komukacyjnego.
Formy pracy: zbiorowa i indywidualna.
Materiały dydaktyczne: podręcznik, ćwiczenia, płyta CD, projektor, kart obrazkowe.


Przebieg zajęć:
I część:
1. Powitanie, sprawdzenie obecności, piosenka na powitanie” Hello I’m tiger”,
2. Pytanie o samopoczucie uczniów- „How are you?
3. Rozgrzewka językowa- śpiewanie piosenek z poprzednich lekcji- „One Lille...”, „O numerach”, piosenka z placu zabaw, itp.
II cześć:
4. Nauczyciel prezentuje obrazki zabawek z wyrazami na tablicy poprzez projektor. Dzieci słuchają i powtarzają słownictwo.
5. Nauczyciel za pomocą gestów przypomina znaczenie słów : in, on, under, następnie rysuje na tablicy szafkę, półkę i stół, umieszcza jedną z zabawek i zadaje pytanie ” Where is the toy ( car, doll, itp.)?”
6. N-l poleca otworzyć książki na str. 64 i wyjaśnia, że muszą połączyć w tym zadaniu zabawki z miejscami. N-l sprawdza zadanie poprzez czytanie odpowiedzi przez uczniów.
7. Śpiewanie piosenki. N-l prosi dzieci o wyciągnięci kart z zabawkami i podnoszenie ich podczas słuchania piosenki.
8. Śpiewanie piosenki metodą krok po kroku- dzieci słuchają wersu, następnie powtarzają go.
9. Wykonanie ćwiczenia nr 4. N-l mówi „Draw and colour the toys”. Dzieci rysują zabawki i dowolnie kolorują. . Na zakończenie zadania n-l pyta uczniów: What colour is your doll?, itp. Dzieci odpowiadają.
10. Nauczyciel włącza piosenkę, dzieci wskazują zabawki z obrazka i śpiewają piosenkę.
III część:
11. Dzieci wykonują zadanie z zeszytu ćwiczeń. Nauczyciel sugeruje aby dzieci korzystały ze słowniczka obrazkowego na końcu podręcznika.
12. Ewaluacja lekcji: n-l mówi nazwę zabawek, a dzieci unoszą odpowiednią kartę obrazkową.
13.Ocena uczniów najaktywniejszych. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.