X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28278
Przesłano:
Dział: Języki obce

My clothes - scenariusz zajęć

Konspekt lekcji

Imię i nazwisko nauczyciela: Joanna Jantos
Przedmiot: język angielski
Klasa: II B
Data: 26 maja 2015 r.
Czas realizacji: 45 minut
Temat lekcji: Wprowadzenie i utrwalenie słownictwa z zakresu „ubrania”.

Cel główny:
Utrwalenie nazw ubrań, poznanie pisowni poznanego słownictwa (socks, T-shirt, shorts, cap, vest, shoes, boots, dress, jumper, hat, jacket, jeans)
Cele szczegółowe:
• Na poziomie wiadomości uczeń powinien:
- rozpoznawać i wskazywać poznane słownictwo
• Na poziomie umiejętności uczeń powinien:
- poprawnie zapisywać i wypowiadać większość poznanego słownictwa
Metody:
- powtórzenia zbiorowe
- powtórzenia indywidualne
- praca z e-bookiem
- praca z podręcznikiem
- praca w grupach
Środki dydaktyczne:
- podręcznik
- e-book
- karty pracy
- flashcards


Przebieg zajęć

Ogniwa lekcji Tok lekcji Metody Pomoce dydaktyczne
I część

Organizacyjna i
powtórzeniowa -powitanie,
-sprawdzenie obecności,
-rozgrzewka językowa:
• pytanie o wiek, imię, samopoczucie, ulubioną porę roku, piosenka
• powtórzenie materiału z poprzedniej lekcji:
vest, cap, shorts, T-shirt, shoes, socks. - rozmowa w jęz. angielskim

- powtórzenie chóralne i indywidualne
e-book

- e-book
II część
zasadnicza 1. Wprowadzenie i utrwalenie słownictwa: hat, jumper, boots, dress, jacket, jeans.
2. Prezentacja obrazków wraz z napisami w języku angielskim.
3. Dopasowywanie napisów do obrazka.
4. Zabawa „What’s missing?”. (Uczniowie zamykają oczy podczas, gdy nauczyciel chowa jeden obrazek- zadaniem uczniów jest odgadnięcie czego brakuje.

- powtórzenia choralne i indywidualne
- praca zbiorowa

e-book flashcards


III część
utrwalająca 1.Uczniowie uzupełniają pisownie poznanych wyrazów w podręczniku. Następnie słuchając piosenki wskazują właściwe obrazki.
2. Samodzielne uzupełnianie napisów na karcie pracy.
3. Zabawa w grupach. Słuchając muzyki uczniowie podaja sobie obrazek. Osoba, która będzie trzymała obrazek w momencie gdy muzyka ucichnie- wypowiada głośno wyraz w języku angielskim i zapisuje go na tablicy. Praca z podręcznikiem
(str. 76)

Praca indywidualna

Zabawa grupowa
- podręcznik, e-book Karty pracy

IV część
podsumowująca - zadanie i omówienie zadania domowego
- ocena aktywności uczniów na zajęciach Workbook
(ćw. 1, 2 – unit 8)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.