X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27980
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wdrażanie dzieci do zachowań społecznych, wprowadzenie w kulturę bycia. Scenariusz zajęć - hospitacja diagnozująca

Hospitacja diagnozująca
Wdrażanie dzieci do zachowań akceptowanych społecznie, wprowadzanie w kulturę bycia

Scenariusz zajęć w grupie 3,4 latków
Dnia 26.02.2015
Prowadząca: Marta Kwiatkowska
Temat: Uczymy kotka właściwych zachowań
Podstawa programowa:
1.1. obdarza uwagą dzieci dorosłych, aby rozumieć to, co mówią i czego oczekują; grzecznie zwraca się do innych w domu, w przedszkolu, na ulicy;
1.2. przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej ( stara się współdziałać w zabawach i sytuacjach zadaniowych ) oraz w świecie dorosłych;
8.1. Śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe, chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, tańcach i muzykowaniu;
9.2. umie wypowiadać się w różnych technikach plastycznych i przy użyciu elementarnych środków wyrazu(takich jak kształt i barwa) w postaci prostych kompozycji i form konstrukcyjnych;
14.5. słucha np. opowiadań, baśni i rozmawia o nich; interesuje się książkami
14.3. dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo – ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania
Cel ogólny zajęć: Wdrażanie do przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej
Cele operacyjne:
Dziecko:
- Używa zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam
- Wypowiada się na temat opowiadania, treści piosenki oraz własnych doświadczeń
- Uczy się unikania konfliktów
- rysuje koła w powietrzu i na dywanie
- maluje palcami określone kształty w rytm piosenki
- wystukuje rytm na woreczku
- ilustruje treść wiersza
- potrafi poruszać się w rytm muzyki
Środki dydaktyczne: wiersz M.Bogdanowicz „Wszystko mogę”, opowiadanie „Złośliwy kot” Katarzyny Bayer, farby do malowania palcami, kartki z narysowanymi kołami, woreczki gimnastyczne, kot pacynka, płyta CD, magnetofon, medal dla każdego dziecka
Metody:
słowna: opowiadanie, objaśnienia, instrukcje
czynna: zadań stawianych do wykonania, praktycznego działania
oglądowa: obserwacja i pokaz
Elementy Metody Dobrego Startu
Malowanie palcami
Formy: z całą grupą, indywidualna


Przebieg zajęcia:
1.Ilustracja ruchowa wiersz M. Bogdanowicz „Wszystko mogę”
Mogę oczy zmrużyć swe,
mogę brzydko zrobić: bee!
Ale mogę, jeśli chcesz,
pięknie też uśmiechnąć się.
I do przodu wypiąć brzuch,
zrobić skłon, powiedzieć: uff!
Tupnąć nogą raz i dwa
i powiedzieć: ... (imię) to ja!
2. Wysłuchanie opowiadania „Złośliwy kot” Katarzyny Bayer - naśladowanie ruchów , gestów, min kota w trakcie słuchania opowiadania
3. Rozmowa na temat opowiadania:
- Jak zachowywał się kot?
- Dlaczego inne koty przestały bawić się z kotem?
- Dlaczego nie miał kolegów ani koleżanek?
- O jakich słowach zapominał kot?
- Co powinien zrobić kot aby odzyskać przyjaciół?
4.Słuchanie piosenki ułożonej przez kota - „Piosenka na zgodę”
5. Wypowiedzi na temat piosenki
6.Taniec w parach przy piosence
7. Wystukiwanie rytmu piosenki z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych
8. Rysowanie kół w powietrzu, na dywanie, malowanie ich palcami na kartkach w rytm piosenki
9. Domalowywanie na kartkach zadowolonych lub smutnych min
10. Wręczenie dzieciom medali przyjaźni

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.