X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27396
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Podróżujemy po kolorowych krainach - scenariusz zajęć w grupie 4 - latków

Cele:
•rozwijanie wrażliwości muzycznej (poczucia rytmu)
•doskonalenie umiejętności wypowiadania się
•kształtowanie umiejętności „czytania” tekstu literowo – obrazkowego z pomocą nauczyciela
•doskonalenie umiejętności liczenia do 4
•rozwijanie logicznego myślenia
•rozwijanie umiejętności ilustrowania ruchem treści piosenki

Metody:
•aktywizujące
•pedagogika zabawy
•oglądowa
•ćwiczeń
•zadań stawianych

Formy:
•zbiorowa
•indywidualna

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta z nagraniem, tekst wiersza (duży arkusz), obrazki kolorowych krain, koperty z buźkami i zadaniami, koperty z obrazkami żabek


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1.„Dzień dobry” – muzyczne powitanie

2.Zapoznanie z tematem zajęć – zaproszenie dzieci w podróż po kolorowych krainach

3.„Podróż do krainy żółtej”
•Marsz po dywanie w rytm muzyki
•Odsłonięcie obrazka przedstawiającego żółtą krainę – Kraina Robotów – wypowiedzi dzieci na temat obrazka
•Otworzenie koperty z żółtą „buźką”, która rozmawia z dziećmi:
Dzień dobry dzieci. Jestem wesołą buźką. Jestem szczęśliwa, ponieważ jestem żółta. W moim kraju wszyscy uważają, że najpiękniejszy kolor to żółty.
Zadanie od buźki: Zamieniacie się w roboty i poruszacie się jak one w rytm muzyki.

4.„Podróż do czerwonej krainy”
•„Jedzie pociąg z daleka” – dzieci śpiewają piosenkę i poruszają się w pociągu
•Odsłonięcie obrazka przedstawiającego czerwoną krainę – Kraina Czerwonych Jabłoni – wypowiedzi dzieci
•Otworzenie koperty z czerwoną „buźką”, która rozmawia z dziećmi:
•Dzień dobry dzieci... Zadanie od buźki: Przeczytajcie wierszyk o jabłuszku

W koszyczku jabłuszko starannie włożone
Śmieje się do dzieci troszkę zawstydzone
Mamusia jabłuszko nożem rozkroiła
I na równe części dzieciom podzieliła
A w każdej to części zdrowe witaminki
Dla mamy, dla taty, chłopca i dziewczynki
Cieszą się dzieci i jabłuszka jedzą
A o tym jak zdrowe nawet ptaszki wiedzą.

5.„Podróż do niebieskiej krainy”
•„Samochód” – dzieci poruszają się po dywanie naśladując jazdę samochodem
•Odsłonięcie obrazka przedstawiającego niebieską krainę – Kraina Podwodna – wypowiedzi dzieci na temat obrazka
•Otworzenie koperty z niebieską „buźką”, która rozmawia z dziećmi:
Dzień dobry dzieci... Zadanie od „buźki” : zaśpiewajcie piosenkę o deszczyku

6.„Podróż do zielonej krainy”
•„Na rowerze” – dzieci kładą się na dywanie i naśladują jazdę na rowerze
•Odsłonięcie obrazka przedstawiającego zieloną krainę – kraina zielonej łąki
•Otworzenie koperty z zieloną „buźką”, która rozmawia z dziećmi:
Dzień dobry dzieci... Zadanie od „buźki”: Za chwilę pani rozda wam koperty .. rozłóżcie obrazki i słuchajcie uważnie pytań waszej pani
•Pokaż obrazek na którym są 2 żabki... unieś tyle samo palców do góry .itd
•Ułóż obrazki od najmniejszej liczby żabek do największej (nauczyciel sprawdza poprawność wykonania zadania)

7.„Wracamy do naszej sali”
•„Samolot” – zabawa integracyjna – dzieci naśladują lot samolotem

8.Podsumowanie zajęć:
•Która kraina podobała się wam najbardziej i dlaczego?
• Ewaluacja zajęć – wrzucanie do pojemników z buźką wesołą lub smutną piłeczek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.