X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26942
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz obchodów Dnia Czekolady

Scenariusz obchodów Dnia Czekolady

Data: 13.04.2015 r.
Nauczyciel:
Grupa: 3 – latki

Cele ogólne:
-zapoznanie dzieci z historią powstawania czekolady

Cele szczegółowe(dziecko):
- wie jak powstaje czekolada,
- poznaje właściwości czekolady za pomocą zmysłu smaku i wzroku,
- rozumie, że nie można jeść za dużo słodyczy,
- wie, że po zjedzeniu słodyczy trzeba umyć zęby
- nazywa słodkie produkty
- wie, że przed przyrządzeniem słodkiego posiłku należy umyć ręce

Metody:
-praktyczna,
-słuchowa,

Forma pracy:
- zbiorowa
- indywidualna

Środki dydaktyczne:
- talerzyki,
- herbatniki,
- polewa czekoladowa,
- kolorowa posypka,
- miska z gorącą wodą aby rozpuścić czekoladową polewę,
- słodkie produkty: biała czekolada, gorzka czekolada, mleczna czekolada, nadziewana czekolada,
-komputer z dostępem do Internetu,
- kredki,
-rysunek przedstawiający czekoladę,


Przebieg:
1. Dzieci oraz nauczyciel przychodzą tego dnia ubrani na brązowo. Siadają w kole i przystępują do zajęć.
2. Rozwiązanie zagadki.
„Królową jest wśród słodyczy, każdy owej jej sobie życzy.
Na przekąskę, na deserek, do tornistra, na spacerek.
Ta tabliczka pilnie zerka, na łasucha spod sreberka.
Może gorzka być lub mleczna, ale zawsze jest bajeczna.
Z orzechami lub z nadzieniem, rządzi naszym podniebieniem.
Pani znać tej nie wypada, bo to przecież CZEKOLADA!!
3. Obejrzenie filmu jak powstaje czekolada. https://www.youtube.com/watch?v=3TgO4cNw4NU (czas nagrania od 10:21.)
4. Rozmowa dotycząca filmu. Swobodne wypowiedzi dzieci na temat filmu.
5. Jaka jest czekolada. Degustacja zgromadzonych produktów. Nauczyciel częstuje dzieci czekoladą: mleczną, gorzką, nadziewaną, gorzką. Dzieci określają jej smak i wygląd.
6. Zabawa ruchowa przy piosence Gummy Bear. Taniec dowolny do piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=UMAoqxN7IYk
7. Praca plastyczna. Kolorowanie „Czekoladowego obrazka”.
8. „Czekoladowe fondue”. Wykonanie czekoladowych torcików z herbatników, polewy czekoladowej oraz kolorowej posypki. Przypomnienie dzieciom, że przed wykonaniem przysmaków należy umyć ręce i ubrać fartuszek. Wykonanie czekoladowych ciasteczek, degustacja. Przypomnienie, że nie należy się objadać zbyt dużą ilością słodyczy, gdyż szkodzi to zdrowiu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.