SCENARIUSZ BALU KARNAWAŁOWEGO
Opracowanie: J. Banasiak
Grupa: 6 - latki
Dnia 30.01.2015r.
Realizowane treści podstawy programowej: Wychowanie przez sztukę – muzyka: różne formy aktywności muzyczno-ruchowej (śpiew, gra, taniec); różne formy plastyczne.
Cele:
•kultywowanie zwyczaju karnawałowych zabaw;
•wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju;
•doświadczenie przyjemności wcielania się w różne postacie;
•doświadczanie przyjemnych doznań wynikających z udziału we wspólnych zabawach i konkursach
Przebieg uroczystości:
1.Rozpoczęcie – przedstawienie celu spotkania i zachęcenie do wesołej zabawy.
„Kochane dzieci
Bardzo prosimy
Byście się świetnie
Dzisiaj bawiły
Tańczcie i skaczcie
Figlujcie sobie
Niech Wam zabawa
Wyjdzie na zdrowie „
2.Przywitanie dzieci
Spójrzmy, kto dziś przybył na nasz przedszkolny bal?
Witamy: Królewny, Księżniczki, Śnieżynki, Wróżki, Kwiatuszki, Małe Syrenki, ahhh piękne z was panienki
Niech wszystkie teraz nam pomachają –Mocno, Mocno , tak mocno jak bajki kochają Witamy: Książęta, przemiłe chłopczęta, Zorro i rycerzy, Batmana, Spajdermena,
Niech wszyscy poślą nam buziaki- mocne, mocne, wesołe z was chłopaki.
3.Teraz prosimy niech wszyscy dobiorą się parami bo się przywitamy:
Witamy się brzuszkami
Raz, dwa, raz, dwa
Teraz noski idą w ruch
Puk puk puk puk
Kolankami się dotkniemy
Jedno drugie Raz i Dwa
Teraz wszyscy rączki w górę
Tra la la Tra la la
Tak postacie z bajek się witają (ukłon)
I od nowa powtarzają
Uwaga!!! przerwa
Zamieniamy się parami
I witamy się............
4.Zabawa ruchowo - naśladowcza przy piosence pt. ,,Woogie – Boogie”.
,,Do przodu prawą rękę daj do tyłu prawą rękę daj
Do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią
Bo przy woogie woogie boogie trzeba w koło kręcić się
No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy
Woogie boogie ahoj/x3
I od nowa zaczynamy taniec ten
Do przodu lewą rękę daj...”
5.Taniec wywijaniec przy melodii ,,Kaczuszki”
6.Zabawa ruchowa „Kry”.
Dzieci zamieniają się w pingwinki, które mają za zadanie poruszać się miedzy krami (duże kawałki kartonu imitujące krę) umieszczone na środku sali. Na przerwę w muzyce każde dziecko -pingwin odnajduje swój domek –krę (jedna kra mniej niż ilość dzieci). Kto nie znajdzie kry odpada z zabawy.
7.Taniec z kartkami
Uczestnicy dobierają się parami i tańczą w rytmie muzyki, trzymając kartkę papieru między wymienianymi przez nauczycielkę częściami ciała – dłońmi, brzuchami, łokciami itp.
8.„Przedszkolny rock and roll” – taniec przy muzyce
9.Wesoły pociąg
Nauczycielka zaprasza dzieci do utworzenia grup według podanej przez nią cechy. Np. pierwsza grupa to dzieci, które mają strój z ogonkiem itp. w zależności od przebrania dzieci. Zebrane grupy tworzą pociągi, które poruszają się w rytm muzyki.
10.Kto pierwszy?
Do konkursu potrzebne są piłeczki pingpongowe i łyżki. Dzieci można podzielić na drużyny lub pary. Każdy uczestnik przenosi piłkę na łyżce do wyznaczonego miejsca w jak najkrótszym czasie. Wygrywa to dziecko, które pierwsze do niego dotrze, nie gubiąc przy tym piłeczki. Dla utrudnienia można zastosować małą łyżeczkę.
11.Wspólne tańce przy muzyce.
12.Słodki poczęstunek.
Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz 