X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26374
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy na śniegu - ruch i bezpieczeństwo

Prywatne Przedszkole pod Muchomorkiem
Toruń 87-100
ul. Szosa Chełmińska 226A

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców

Grupa:3- latki
Prowadzące: A. Skiba, M. Kaźmierczak

Temat: Zabawy na śniegu- ruch i bezpieczeństwo.

Cele:Zachęcenie do zabaw na świeżym powietrzu w czasie zimy.
Zrozumienie potrzeby przestrzegania umów i zasad bezpieczeństwa podczas zabaw.
Różnicowanie i nazywanie cech za pomocą dotyku.
Rozwijanie spostrzegawczości poprzez porównywanie obrazków.
Metody:
Słowna: inscenizacja, rozmowa,objaśnienia, instrukcje.
Oglądowa: pokaz, obserwacja.
Czynnościowa: zadania praktyczne.
Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna.
Miejsce: sala 3-latków- kącik dydaktyczny, zabawy na dywanie.
Środki dydaktyczne: laptop, rzutnik,kukiełki, ilustracje zabaw na śniegu i inne, białe kartki, lód
w woreczkach, kolorowanki.


Przebieg:
1. Powitanie rodziców zabawą taneczną do piosenki „Poleczka”
2. „Zabawy zimowe”- przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek na podstawie utworu B. Szelągowskiej z wykorzystaniem laptopa i rzutnika. ( przez sprzęt multimedialny stworzona jest scenografia do przedstawienia).
3. „Bawmy się bezpiecznie i wesoło”- rozmowa z dziećmi na podstawie wysłuchanego
utworu i ilustracji.
- utrwalenie nazw zabaw i sprzętu zimowego: narty, sanki, łyżwy,
- utrwalenie zasad bezpiecznej zabawy na śniegu..
4. „Śnieżki”- zabawa ruchowa z elementem rzutu i celowania.
Dzieci z białych kartek tworzą kulę i rzucają „śnieżkami”, celują w nogi i plecy
kolegów.
5. „Jaki jest lód?”- zabawa badawcza.
Dzień wcześniej dzieci wraz z nauczycielką nalewają wodę do woreczków i zanoszą do
zamrażarki. Podczas zajęć sprawdzają co stało się z wodą? Oglądają lód gołym okiem
i rękoma a następnie podają odpowiedzi- śliski, zimny, mokry, twardy, przezroczysty,
w dłoniach roztapia się...
6. „Taki sam”- ćwiczenie spostrzegawczości.
Każde dziecko otrzymuje kolorowankę z ilustracją jednej zabawy zimowej. Na dywanie
rozstawiamy sztalugi z takimi samymi obrazkami. Zadaniem dziecka jest ustawienie się
pod takim samym obrazkiem jaki otrzymało od nauczycielki. - rzucanie śnieżkami, jazda
na łyżwach, sankach, nartach, lepienie bałwana.
7. „Sanna”- zaśpiewanie piosenki i pożegnanie rodziców. Kolorowanki zabierają dzieci do
domu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.