X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26023
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosna na wsi - scenariusz zabawy dydaktycznej

Scenariusz zabawy dydaktycznej
przeprowadzonej w Przedszkolu nr 54
w Bielsku – Białej
„Rodzice i ich dzieci ”

Prowadząca : Aneta Bielecka
Data prowadzonych zajęć : 9.04.2013r.
Grupa wiekowa : 4,5 - latki
Temat kompleksowy : „Wiosna na wsi”
Cele ogólne :
- Utrwalenie nazw zwierząt dorosłych i młodych
- Rozpoznawanie zwierząt na obrazkach i ich odgłosów
- Rozwijanie koncentracji uwagi

Cele szczegółowe :
Dziecko:
- Wykonuje zadania zgodnie z instrukcją nauczyciela
- Skupia uwagę na wykonywanym zadaniu
- Rozpoznaje zwierzęta po ich odgłosach
- Rozwiązuje zagadki słowne dotyczące zwierząt
- Rozpoznaje zwierzęta na obrazkach
- Dobiera obrazki w pary ( rodzic i dziecko)
- Nazywa zwierzęta dorosłe i młode
- Naśladuje odgłosy zwierząt
- Doskonali pamięć wzrokową
- Zna i rozumie reguły zabawy
- Prosi o pomoc jeśli zachodzi potrzeba

Środki dydaktyczne : zestaw obrazków zwierząt dla każdego dziecka, duże obrazki zwierząt, odgłosy zwierząt nagrane na płycie CD.
Prawidła:
• Każde dziecko otrzymuje zestaw obrazków
• Polecenia nauczyciela każde dziecko stara się wykonywać samodzielnie
• Do odpowiedzi na zadawane przez nauczyciela pytania, dzieci zgłaszają się, nie odpowiadają chórem

Przebieg zajęć:

Powitanie

Powitanie piosenką "Powitanie zwierząt"

Wprowadzenie
Nauczycielka pokazuje obrazki zwierząt dorosłych i młodych ( 2 pary obrazków). Razem z dziećmi nazywa zwierzęta na obrazkach - rodziców i ich dzieci.
Nauczyciel omawia przebieg i prawidła zabawy "Dobieramy dzieci do ich rodziców".
Nauczyciel rozdaje dzieciom zestaw obrazków i zaprasza do wspólnej zabawy.
Przebieg zabawy:
Nauczyciel przedstawia dzieciom zagadki słowne o zwierzętach.

Nauczyciel odtwarza z płyty CD zagadki słuchowe o zwierzętach.

Nauczyciel pyta jak się nazywają rodzice i ich dzieci.

Nauczyciel pyta dzieci, jakie zwierzątko zostało bez rodzica.

Nauczyciel pyta dzieci, co robi każde zwierzę.( np indyk gulgocze......gul, gul, gul)

Zakończenie zajęć – wierszykiem rymowanką.
Uporządkowanie miejsca zabawy.

Prawidła:
• Każde dziecko otrzymuje zestaw obrazków
• Polecenia nauczyciela każde dziecko wykonuje samodzielnie
• Do odpowiedzi na zadawane przez nauczyciela pytania, dzieci zgłaszają się, nie odpowiadają chórem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.