X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26022
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na jesienny smutny czas - scenariusz zabawy dydaktycznej

Scenariusz zabawy dydaktycznej
przeprowadzonej w Przedszkolu nr 54
w Bielsku – Białej
„Czapki i szaliki – układanie rytmów ”

Prowadząca : Aneta Bielecka
Data prowadzonych zajęć : 23.11.2012r.
Grupa wiekowa : 4,5 - latki
Temat kompleksowy : „Na jesienny smutny czas”
Cele ogólne :
- Dostrzeganie regularności rytmu w danym układzie
- Rozwijanie koncentracji uwagi

Cele szczegółowe :
Dziecko:
- Wykonuje zadania zgodnie z instrukcją nauczyciela
- Skupia uwagę na wykonywanym zadaniu
- Liczy w zakresie sześciu
- Układa rytmy od lewej do prawej strony
- Ułożony rytm potrafi przedstawić za pomocą ruchu
- Rozróżnia wzory na obrazkach
- Doskonali pamięć wzrokową
- Zna i rozumie reguły zabawy
- Prosi o pomoc jeśli zachodzi potrzeba

Środki dydaktyczne : plansze z rytmami, paski papieru, obrazki przedstawiające czapki i szaliki, zestaw obrazków dla każdego dziecka

Przebieg zajęć:

Wprowadzenie:
1. Powitanie rymowanką.
Cześć, hej, cześć, ok.
2. Wprowadzenie.
Nauczyciel zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.
- Będziemy dzisiaj porządkować i układać na półce czapki i szaliki. Czapki i szaliki są w różne wzory.
Nauczyciel pokazuje obrazki przedstawiające czapki i szaliki, pyta się dzieci jak wyglądają poszczególne czapki i szaliki.
Nauczyciel omawia przebieg zabawy
3. Przebieg zabawy:
Nauczyciel przypina na tablice plansze z rytmami.
Prosi dzieci, żeby policzyły ile jest obrazków, wskazuje kierunek, od którego zaczynają liczenie.
Pyta się dzieci jaki obrazek jest pierwszy, druki, trzeci, czwarty, piaty, szósty.
Prosi dzieci o wyjęcie z koperty obrazków i ułożenie w takiej samej kolejności jak na tablicy.
Po ułożeniu sprawdza, czy każde dziecko ułożyło prawidłowo.
Razem z dziećmi przedstawia pokazany rytm za pomocą ruchu.
4. Zakończenie zajęć – wierszykiem rymowanką.

5. Porządkowanie miejsc pracy.

Prawidła:
• Każde dziecko otrzymuje zestaw obrazków
• Polecenia nauczyciela każde dziecko wykonuje samodzielnie
• Do odpowiedzi na zadawane przez nauczyciela pytania, dzieci zgłaszają się, nie odpowiadają chórem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.