X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25948
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zimowe zabawy - zestaw ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych wg pomysłu nauczyciela

Konspekt zajęć w grupie dzieci 3-4 letnich : „Zimowe zabawy”-zestaw ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych wg pomysłu nauczyciela.

Konspekt zajęć dla 3-4-latków
Prowadząca: Dorota Kubisa Skalska
Data: .17 grudnia 2014

Temat: „Zimowe zabawy”-zestaw ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych wg pomysłu nauczyciela.

Cele ogólne:
- kształtowanie siły, szybkości, skoczności, zwinności, koordynacji ruchowej,
- doskonalenie koordynacji słuchowo – ruchowej i wzrokowo słuchowej,
- rozwijanie sprawności i różnorodnych form ekspresji ruchowej,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w zabawie.
Wykaz nabywanych umiejętności (ujętych w Podstawie programowej)
Dziecko:
• Jest sprawne ruchowo na miarę swoich możliwości;
• Chętnie uczestniczy w zajęciach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym, parku, w sali
• Odgrywa role w zabawach parateatralnych, posługuje się gestem, mimiką, ruchem;
• Chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, zabawach rytmicznych;
• Dba o swoje zdrowie; zaczyna orientować się, że ruch to źródło siły i witalności
• Potrafi uważnie patrzeć, aby zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach
Metoda:
-opowieści ruchowej
-zabawowo-naśladowcza.

Formy pracy: grupowa.

Przybory: krążki piłeczki woreczki gimnastyczne, kulki z papieru, obrazki zimowe, magnetofon.

Przebieg zajęć:
Zimowe zabawy- praca z obrazkami, rozwiązywanie zagadek:
Przygotowałam dla Was zagadki o porze roku , którą właśnie mamy- o zimie oraz różne obrazki.( sanki, bałwanek, narty, płatki śniegu, deszcz)

-dzieci odgadują zagadkę i jednocześnie wybierają właściwą ilustrację spośród leżących na dywanie i przypinają na tablicy z pomocą n-lki
Posłuchajcie:
• Trzy kule ze śniegu, czarne guziki, kapelusz, nos z marchewki, kto to jest? (bałwan)
- dziecko zgaduje, wyszukuje obrazek będący rozwiązaniem

• Zjeżdżamy na nich z górki? ( sanki)
- kolejne dziecko odgaduje zagadkę , wyszukuje obrazek z rozwiązaniem.

• Pada zimą , biały i puszysty? ( śnieg))
-dz. odgaduje i wyszukuje obrazek będący rozwiązaniem
Zima, Zima- zabawa ruchowa przy piosence
Zima , zima , mróz i zawierucha
A my się śmiejemy od ucha do ucha
My lubimy zimę, zima lubi nas
Szybko na saneczki chodźmy wszyscy wraz
Wsiadamy na saneczki i zjeżdżamy z góreczki
Ćwiczenia gimnastyczne
1. . Zabawa ruchowo-naśladowcza „Zimowy spacer po lesie”- dzieci maszerują po sali, reagują na akcent w muzyce odpowiednią improwizacją ruchową wg wskazówek nauczyciela:
- dzieci spotykają zajączka-skaczemy jak zajączki,

- dzieci potykają się o gałęzie-odgarniamy w skłonie gałęzie,

- dzieci napotykają zaspy śnieżne: przeskoki przez zaspy-krążki,

- dzieci wracają ze spaceru-napotykają ostatnią przeszkodę-strumyk- nauczycielka rozkłada niebieską bibułę przed dziećmi, . Dzieci muszą zbudować kładkę z kamieni (woreczki), żeby przejść przez strumyk.

Nauczycielka zaczarowuje woreczki gimnastyczne w kamienie, dzieci budują most, po którym następnie przechodzą.

2 Zabawa orientacyjno-porządkowa „Śnieg i mróz”- dzieci biegają swobodnie
Na hasło : śnieg- wirują dookoła jak śnieżynki


Na hasło: mróz- stoją jak sopelki

Zabawa z elementem rzutu: Rzuć śnieżką
Dzieci robią kulki z białego papieru i rzucają przed siebie, jak najdalej

Zabawa orientacyjno- porządkowa- Zaprzęgi
Dzieci ustawione w parach, jedno dziecko jest konikiem, drugie woźnicą. Zaprzęgi jadą wąska drogą- jeden za drugim po obwodzie koła. Po głębokim śniegu- chód z wysokim podnoszeniem kolan. Zaprzęgi jadą z górki- szybki bieg.

Ćwiczenie stóp- wałkowanie ciastek- dzieci w siadzie skulonym, podpartym, stopy trzymamy na piłeczkach, toczenie piłeczki stopami do przodu i do tyłu.

Po zabawie dzieci zbierają sprzęt gimnastyczny, siadają w siadzie skrzyżnym i wykonują:
- ćwiczenia oddechowe: dzieci w staniu wykonują głęboki wdech nosem i wydech ustami z jak najdłuższym wymawianiem głoski „s”.

Na koniec dzieci śpiewają wybraną przez siebie piosenkę o tematyce zimowej.

Dorota Kubisa- Skalska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.