X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25946
Przesłano:
Dział: Języki obce

Environmental problems - konspekt lekcji języka angielskiego

Environmental problems – konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy drugiej gimnazjum

Temat: Environmental problems – ćwiczenia leksykalne, słuchanie
Podręcznik: Wetz Ben, Pye Diana, Gryca Danuta, English Plus Student’s Book 3, Oxford
Czas: 45min
Materiały pomocnicze: podręcznik, zeszyt ćwiczeń, płyta CD, film dydaktyczny, źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TAbOVeKYgjU
Cele dydaktyczne:
1) Zapoznanie uczniów ze słownictwem dotyczącym zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz walki z tymi problemami
2) Ćwiczenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem
3) Ćwiczenie umiejętności wypowiedzi ustnej na zadany temat
Etapy lekcji:
1) Czynności organizacyjne, powitanie uczniów na lekcji, sprawdzenie listy obecności
2) Wprowadzenie do tematu lekcji – nauczyciel pyta uczniów o znane im zagrożenia dla środowiska naturalnego
3) Zapoznanie uczniów ze słownictwem związanym z tematem lekcji – nauczyciel pyta losowo uczniów o słowa w języku polskim kojarzące im się z tematyką ochrony środowiska a następnie wspólnie z uczniami tłumaczy je na język angielski i zapisuje na tablicy.

Poznane słownictwo:
ochrona środowiska environmental protection
zanieczyszczenia powietrza air pollution
zanieczyszczenia wód water pollution
dziura ozonowa ozone layer
efekt cieplarniany the greenhouse effect
smog smog
kwaśny deszcz acid rain
ocieplenie klimatu climate warming
topnienie lodowców glacier melting
spaliny fumes
śmieci rubbish
recykling recycling
plastikowe torby plastic bags

4) Dalsze wprowadzenie do tematyki zajęć – nauczyciel włącza uczniom krótki film edukacyjny przedstawiający zagrożenia dla środowiska naturalnego, takie jak: zanieczyszczenia wód, zanieczyszczenia powietrza, wybuchy jądrowe. Film w formie prezentacji, bez lektora, z podpisami w języku angielskim.
5) Ćwiczenie czytania i słuchania ze zrozumieniem – podręcznik, strona 22, zadanie 1 – uczniowie wybierają właściwe słowa uzupełniające zdania w tekście pt. ‘A plastic problem’ a następnie sprawdzają swoje odpowiedzi z nagraniem.
6) Ćwiczenie umiejętności wypowiedzi ustnej – podręcznik, strona 22, zadanie 2 – uczniowie dyskutują w parach odpowiadając na pytania zadane w ćwiczeniu.
7) Ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem – podręcznik, strona 22, zadanie 3 – uczniowie porządkują podane informacje zgodnie z kolejnością usłyszaną na nagraniu.
8) Ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem – podręcznik, strona 22, zadanie 4 – uczniowie zaznaczają przy podanych zdaniach TRUE lub FALSE zgodnie z usłyszanym nagraniem, następnie poprawiają zdania fałszywe.
9) Ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem – podręcznik, strona 22, zadanie 5 – uczniowie wybierają z ramki zwroty usłyszane na nagraniu.
10) Ćwiczenie leksykalne – zeszyt ćwiczeń, strona 18, zadanie 1 – uczniowie podpisują ilustracje hasłami z ramki.
11) Podsumowanie lekcji – powtórzenie poznanego słownictwa – nauczyciel zadaje pytania o tłumaczenie poszczególnych słów i zwrotów. Nagrodzenie najaktywniejszych uczniów plusami.
12) Zadanie pracy domowej – zeszyt ćwiczeń, strona 18, zadania 2 i 3.
13) Pożegnanie z uczniami.
Opracowanie: mgr Barbara Tarczewska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.