X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25699
Przesłano:

Mój dom - konspekt zajęć otwartych

Zajęcia otwarte w klasie 2a-konspekt

Data:17.11.2014.
Czas: 45 min
Prowadzący: Katarzyna Formella- Mielewczyk
Uczestnicy: uczniowie klasy IIa.
Ośrodek tematyczny: MÓJ DOM, MOJA RODZINA.
Temat dnia :Mój dom
Treści programowe:
Tworzenie kilkuzdaniowych wypowiedzi w formie ustnej-opis. Wnioskowanie na podstawie przeczytanego tekstu. Przestrzeganie zasad kaligrafii.
Cele ogólne:
- umożliwienie nauczycielom obserwacji pracy ucznia w zespole klasowym,
- czytanie ze zrozumieniem,
-tworzenie kilkuzdaniowych wypowiedzi oraz wnioskowanie.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
-tworzy kilkuzdaniową wypowiedź w formie ustnej,
-czyta ze zrozumieniem,
- wnioskuje na podstawie przeczytanego tekstu,
-czyta wiersz z uwzględnieniem interpunkcji i intonacji,
-zna najbliższa okolice i ważne obiekty,
-przestrzega zasad kaligrafii, dba o poprawność gramatyczną , ortograficzną i interpunkcyjną
Metody:
-słowna, poglądowa, aktywizująca, praktycznego działania.
Formy:
-indywidualna, grupowa.
Środki dydaktyczne:
-podręcznik, ćwiczenia, ilustracje domów.


Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie
Nauczyciel wprowadza uczniów w temat zajęć-pokazuje ilustracje różnych domów. Prosi, aby uczniowie nazwali te domy. Następnie nauczyciel prosi, aby chętni uczniowie opisali wygląd własnego domu.
2. Praca z podręcznikiem
Nauczyciel czyta wiersz Danuty Wawiłow ,,Jelonki’’. Następnie uczniowie czytają wiersz głośno z właściwą intonacją.
3. Ćwiczenia
Uczniowie utrwalają nazwy różnego rodzaju domów mieszkalnych. Dopasowują poszczególne określenia domów do obrazków. Utrwalają wiadomości związane z miejscem zamieszkania. Uzupełniają zdania wyrazami z ramki.
4. Zabawa ruchowa. Nauczyciel dzieli uczniów na 5-osobowe grupy. Na podane przez nauczyciela hasło (dom jednorodzinny, blok, kamienica)grupy ustawiają się w taki sposób, aby przedstawić dany dom.
5. Ćwiczenia- wymarzony dom.
Uczniowie uzupełniają zdania z lukami. Rozwijają wyobraźnię.
6. Podsumowanie. Zabawa ruchowa ,,Murarz’’.
7. Ewaluacja: ,,Dwa domki’’- Duzy dom-co dzieciom się podobało, co zapamiętały, mały domek- co sprawiło im trudność.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.