X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25474
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Razem z przyjacielem - scenariusz

Scenariusz zajęć

Miejsce: Przedszkole nr 21 Rybnik
Data: 6.06.2014 r
Prowadząca: mgr Beata Ruś
Grupa: 6 latki

TEMAT: „Razem z przyjacielem”

CELE OGÓLNE:
- rozwijanie mowy
-rozwijanie umiejętności rytmicznych.

CELE OPERACYJNE – DZIECKO:

uważnie słucha opowiadania;
odpowiada na pytania;
dzieli na głoski swoje imię;
porusza się rytmicznie przy piosence;
gra na instrumentach perkusyjnych;

METODY: rozmowa, pokaz, zadań stawianych dziecku

FORMY: praca z całą grupą, praca w zespołach, praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: opowiadanie A. Świrszczyńskiej „ O wesołej Ludwiczce”, ilustracje do opowiadania, karty pracy, cz.4, s, 73, kartoniki z imionami dzieci, instrumenty perkusyjne, płyta CD.

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. Zabawa integracyjna „Zgaduj-zgadula”

2. Zabawa „Odszukaj swoje imię”.
Nauczyciel układa na dywanie kartoniki z imionami dzieci. Wypowiada wybrane imiona, dzieląc je na głoski. Właściciel imienia odszukuje kartonik ze swoim imieniem. Kiedy wszystkie dzieci odnajdą swoje kartoniki z imionami, dobierają się parami i siadają naprzeciwko siebie. Wyszukują litery ze swojego imienia w imieniu partnera. Potem odkładają kartoniki w wyznaczone miejsce, grupując je pod względem pierwszej litery w imieniu.

3.Zabawa „Mój przyjaciel ma na imię...”
- Kogo nazywamy przyjacielem?
-Jaki on powinien być?
-Jak ma na imię wasz przyjaciel?

4.Słuchanie opowiadania A. Świrszczyńskiej „O wesołej Ludwiczce” z wykorzystaniem ilustracji.

Rozmowa na temat opowiadania.
- jaka była Ludwiczka?
-kogo poszła szukać i dlaczego?
-kto mieszkał w kapuścianym domku?
-co zrobił zajączek nim poszedł z Ludwiczką?
-kto mieszkał w domku ze szmatki?
-czy strach na wróble pozostawił pole bez opieki?
-kto mieszkał w domku z muszelek?
-co zrobili przyjaciele dla ślimaczka, by mógł razem z nimi pójść?
- kto mieszkał w domku z żołędzi?
- jak pomogli przyjaciele śwince?
-czy Ludwiczka odnalazła króla z piernika?
-dlaczego Ludwiczkę, zajączka, świnkę, stracha na wróble, ślimaczka i króla z piernika można nazwać przyjaciółmi?

5. Uzupełnienie karty pracy zgodnie z treścią opowiadania. k.p. cz.4, s. 73

6. Zabawa ruchowa pantoniczna „Co robi mój kolega”.

7. „Podajmy sobie ręce” – zabawa muzyczna do piosenki z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.

1. Słuchanie piosenki „Podajmy sobie ręce”.
2. Rozmowa nt. piosenki.
3. Dowolny taniec w parach przy piosence.
4. Nauka fragmentami, metoda słuchu.
5. Zabawa „Drygent”. Każde dziecko wybiera sobie jeden instrument. Nauczyciel pełni rolę drygenta. Kiedy ramiona drygenta są zbliżone do siebie, wszystkie instrumenty grają cicho, kiedy zaś ramiona są szeroko rozstawione- wszystkie instrumenty grają głośno.
6. Wykorzystanie instrumentów perkusyjnych – tworzenie akompaniamentu.

8.Zakończenie.

Nauczyciel pokazuje odpowiednimi ruchami ramion cicho, głośno (jak w punkcie 5). Dzieci po kolei odkładają swoje instrumenty.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.