X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25058
Przesłano:

Zabawy ruchowe z gazetami. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć w klasie II SP
Data zajęć: 21.05.2014
Miejsce zajęć: sala 207
Temat zajęć: Zabawy ruchowe z gazetami
Rodzaj zajęć: koło zainteresowań - zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami zajęć plastycznych

Cel obserwacji: zajęcia pozalekcyjne-formą pracy nakierowaną na rozwój wychowanków i osiągnięcie celów edukacyjno-terapeutycznych szkoły-warsztat pracy nauczyciela
Prowadzący zajęcia: mgr Marlena Józefowicz
Cel ogólny: kształtowanie wszechstronnego rozwoju uczniów oraz wzbudzenie zainteresowania światem muzyki i sztuki w jej różnych aspektach.

Cele szczegółowe- uczeń:
- rozwija swoje zainteresowania
- wita się i żegna przez podanie ręki
- doskonali swoje ruchy naśladowania nauczyciela,
- maszeruje, biega, podskakuje w rytm słyszanej muzyki,
- potrafi tworzyć nowe ruchy,
- wykorzystuje gazetę do tworzenia muzyki,
- rozładowuje negatywne napięcie za pomocą muzyki,
- spontanicznie wyraża swoje emocje,
- wybiera odpowiedni koszyk zgodny z etykietą,
- porusza się w rytm muzyki,
- doskonali sprawność manualną,
- czerpie radość z własnej twórczości.
Formy organizacyjne:
- zbiorowa – śpiew i taniec dzieci
Metody realizacji zadań
■ taniec,
■ śpiew,
■ zabawy muzyczne, rytmiczne i ruchowe
Środki dydaktyczne:
magnetofon, nagrania podkładów muzycznych do piosenek i zabaw, chusty, wstążki, gazety, chusteczki higieniczne, klamerki, farby, pędzle, kubeczek z wodą, obrazki z ilustracjami zwierząt i owadów wiosennych: motyl, biedronka, bocian.

Przebieg zajęć:
Zajęcia wstępne:
1) Przywitanie poprzez podanie ręki
2) Przywitanie piosenką powitalną z pokazywaniem –,,Wszyscy są…” -Ćwiczenia głosowe i śpiew oraz śpiew na sylabach.
3) Zabawa rozgrzewająca: marsz po obwodzie koła w rytm muzyki Kwadro mix wraz z wykonywaniem ruchu na komendę i zgodnie z pokazanym przez nauczyciela obrazkiem. Pokazywanie (naśladowanie) ruchu zwierząt i owadów wiosennych.
Zajęcia właściwe:
1) Zabawy z chustą: naśladowanie ruchu z chustą do utworów muzycznych: ,,Hasuwail” oraz Wojciech Kilar ,,Mrówki Pan Tadeusz”
2) Improwizacja ruchowa ze wstążkami do muzyki ,,Schuberta Moment Musicaux 3”
3) Zabawy z gazetami : Tworzenie muzyki za pomocą gazety-Uderzanie w gazetę w rytm muzyki, darcie gazety, zgniatanie gazety w papierową kulę, rzucanie kulkami- utwór ,,Pfeif drauf” Haindling
4) Zajęcia plastyczne- wykonanie kolorowego motyla ze spinacza i chusteczki
Zajęcia końcowe:
1) Prezentacja wykonanych motyli
2) Wspólny taniec z pokazywaniem do utworu: ,,Pata pata” Miriam Makeba
3) Podziękowanie za zajęcia i pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.