X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25002
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Święta tuż tuż - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW
W GRUPIE 3-4 LATKÓW

PROWADZĄCA: Joanna Karpacz
DATA: 22.12.2011r.
TEMAT KOMPLEKSOWY: „Święta tuż, tuż”
TEMAT ZAJĘĆ: „Ciasta, ciasteczka”

CELE OGÓLNE:
1. Wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt oraz uczestnictwa bliskich osób we wspólnej zabawie.
2. Utrwalanie wiadomości na temat Świąt Bożego Narodzenia.
3. Rozwijanie ekspresji ruchowej i możliwości twórczych dzieci.

CELE OPERACYJNE:
Dziecko...
- kulturalnie zachowuje się w grupie przedszkolnej w obecności zaproszonych gości
- wie, w jaki sposób ludzie przygotowują się do świąt
- bierze udział w zabawach ruchowych
- naśladuje ruchem pieczenie ciasta
- dekoruje ciastka z masy solnej gotowymi elementami

Rodzic...
- podejmie aktywność zabawową wspólnie z dzieckiem
- zintegruje się z innymi rodzicami i środowiskiem przedszkolnym

METODY:
słowna, czynna – zadań stawianych do wykonania, elementy pedagogiki zabawy

POMOCE DYDAKTYCZNE:
Odtwarzacz CD, nagrania rytmicznej muzyki instrumentalnej, pudełko z ciasteczkami, masa solna, koraliki, plastelina, sylwety gwiazdek


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie rodziców.

W świątecznym nastroju,
Z uśmiechem radości.
Witamy w przedszkolu,
Przybyłych dziś gości.

2. Zapoznanie z celem spotkania.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Spotkaliśmy się tu dzisiaj razem po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
Pamiętajcie, że aby dobrze się czuć i bawić trzeba być radosnym i uśmiechać się pięknie do wszystkich.

3. Zabawa integracyjna „Ludzie do ludzi”.
Dzieci i rodzice wesoło poruszają się w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce wszyscy witają się różnymi częściami ciała (poszczególne cześć ciała podają kolejno rodzice).

4. Rozmowa na temat „W jaki sposób ludzie przygotowują się do świąt?”
(sprzątanie, ubieranie choinki, przygotowywanie prezentów dla bliskich, gotowanie, pieczenie ciast...)

5. Czarodziejskie pudełko – dzieci i rodzice siedzą na dywanie. Nauczyciel kładzie na
środku pudełko wypełnione ciasteczkami i proponuje aby każdy wziął z niego jeden przedmiot i ukrył go w dłoni.
Kiedy wszyscy mają w ręku ciasteczko zadaje pytanie „Co każdy a was trzyma w dłoni?”
Po usłyszeniu odpowiedzi prosi o jej powtórzenie zachęcając wszystkich do wypowiadania słowa „ciasteczko” na różne sposoby: cicho, głośno, cienko, grubo, ze smutkiem, z radością, ze złością (ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU)
Na koniec każdy zjada swoje ciasteczko.

6. Zabawa ruchowo-naśladowcza „Pieczemy ciasto”.
W rytm muzyki dzieci i rodzice naśladują pieczenie ciasta (wsypywanie mąki, cukru, proszku do pieczenia, bakalii, wbijanie jajek, ugniatanie ciasta, rozwałkowywanie...)

7. Taniec integracyjny „Pada śnieg”
Uczestnicy spotkania tworzą pary: rodzic – dziecko. Kolejno ruchem improwizowanym tańczą w środku koła kolejne pary, w rytmie słyszanej muzyki (Jingle Bells).

8. Dekorowanie ciasteczek – przy stolikach z masy solnej dzieci formują z pomocą
rodzica swoje ciasteczko i ozdabiają je gotowymi elementami..

9. Ewaluacja – rodzice otrzymują sylwety gwiazdek na których wpisują swoje nazwiska i
oceniają zajęcie: mina wesoła – podobało się, mina smutna – nie podobało się.
Sylwety gwiazdek przypinają na tablicy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.