X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2481
Przesłano:

Nauka kroku podstawowego i figur tańca narodowego - Polonez

Klasa: VIb dziewczęta
Liczba uczniów: 12
Miejsce ćwiczeń : sala gimnastyczna

CELE OPERACYJNE W ZAKRESIE
1. Sprawności motorycznej
-uczeń rozwija koordynację ruchową,
2. Umiejętności
-uczeń zna podstawowy krok poloneza,
-uczeń potrafi ułożyć prosty układ taneczny,
-uczeń potrafi współpracować w grupie,
3. Wiadomości
-uczeń posiada podstawowe wiadomości o tańcu – polonez,
-uczeń zna polskie tańce narodowe,
4. Usamodzielniania
-uczeń potrafi zastosować odpowiednie ćwiczenia do rozgrzewanej partii mięśni..

Przebieg:

I.Część wstępna 8 – 10 min

Zbiórka, podanie tematu lekcji.
Ćwiczenia ogólnorozwojowe przy muzyce

II.Część główna 25-30 min

A Pokaz podstawowego kroku Poloneza.
B Nauka poszczególnych figur
1. Ustawienie pojedyncze naprzeciwko siebie w dość dużych odstępach( w ten sposób, że dziewczynki i chłopcy tworzą dwa rzędy). Dwa rzędy idą do przodu. Pierwsza dziewczyna i chłopiec spotykają się w wyznaczonym miejscu, chwytają się za ręce i idą w przeciwnym kierunku. Następne pary robią to samo.
2. Powstałe pary tworzą koło. Po zrobieniu jednego okrążenia para prowadząca idzie prosto do końca sali ( pozostałe za nimi) następnie skręca w prawo, następna para w lewo itd. Potem łączą się w czwórki i idą do końca sali, by się znów rozdzielić na dwie pary- jedna idzie w prawo, druga w lewo. Pozostałe czwórki robią to samo.Jeden rząd idących par np. z lewej strony tworzy most poprzez podniesienie złączonych rąk, a drogi przechodzi pod nim i zmiana.
3. Pary tworzą koło. Dziewczyna stoi na zewnątrz, chłopiec w środku i klęka, wyciąga rękę do góry, a dziewczyna okrąża go, następnie zmiana ręki i kierunku.
4. Pary stoją na obwodzie koła twarzą do siebie. Dziewczęta i chłopcy mijają się po obwodzie koła. Dziewczyna z każdym napotkanym chłopcem, a chłopiec z każdą napotkaną dziewczyną przechodząc raz wewnątrz, raz na zewnątrz koła. podając sobie dłoń. Robią jedno okrążenie i wracają do ustawienia twarzą do swego partnera.Następnie odwracają się do siebie tyłem i robią to samo.
5. Pary tworzą czwórki, chwytają się za ręce i tworzą kółeczka i idą raz w jedną raz w drugą stronę. Następnie z prawych dłoni tworzą koszyczek i idą raz w jedna stronę , zmiana rąk i w drugą stronę.
6. Ustawienie w czwórkach, chwyt za ręce. Idą czwórki jedna za drugą, zatrzymują się. Ostatnia czwórka nie trzymając się za ręce przechodzi pod rękami czwórek stojących przed nią. Gdy przejdzie, zatrzymuje się, chwyta się za ręce i podnosi je itd.
7. Po przejściu wszystkich czwórek, wszyscy puszczają się za ręce i dziękują za taniec ukłonem.

III. Część końcowa 3-5min

Ćwiczenia rozluźniające, zbiórka, omówienie lekcji, pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.