X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24752
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konkurs wiedzy o zdrowiu "Co pomaga, co szkodzi zdrowiu"

Cele główne:
- kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia;
- nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków;

Cele szczegółowe:
- kształtowanie zdrowego stylu życia;
- rozumienie potrzeby aktywnego wypoczynku jako źródła zdrowia;
- rozumienie potrzebę dbania o zdrowie;
- umiejętnie dopasowuje odpowiednią odzieży do ilustracji;
- wdrażanie do wspólnej i zgodnej zabawy;
- doskonalenie zdrowej rywalizacji;

Metody
- słowne – rozwiazywanie zagadek,
- oglądowe – pokaz, obserwacja
- działań praktycznych

Formy
- grupowa
- zbiorowa

Środki dydaktyczne
zagadki słowne, puzzle w kształcie zęba i obrazki pasujące do ułożenia puzzli przedstawiające różne produkty spożywcze , ilustracje - plaży, boiska, pogody deszczowej i ubrania pasujące odpowiedniej ilustracji – strój na plażę, kapelusz, klapki, strój sportowy, buty sportowe, kurtka na deszcz, kalosze, parasol

Przebieg konkursu

I Powitanie gości i uczestników konkursu i wszystkich dzieci.
II Zapoznanie z celem i przebiegiem konkursu.
III Przedstawienie drużyn i ustalenie reguł konkursu.
IV Przeprowadzenie konkurencji konkursowych.

Przebieg konkursu
1.Dzieci odpowiadają na pytania wybierając jedna z trzech propozycji odpowiedzi:
Co należy zrobić przed jedzeniem?
- zatańczyć
- umyć ręce
- przeczytać gazetę
Żeby być zdrowym, należy
- oglądać telewizję
- jeść owoce i warzywa
- chodzić po drzewach
Co należy zrobić przed snem
- zatańczyć walca
- umyć się
-zobaczyć czy świeci księżyc

2.Układanie puzzli – każda drużyna dostaje zestaw puzzli do ułożenia w kształcie zęba i musi dopasować różne obrazki produktów spożywczych, które są zdrowe dla zębów

3.Rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej dla każdej drużyny:

Przyjemnie pachnie, ładnie się pieni
A brudne ręce w czyste zamieni................mydło

Schowała się w tubie, używać ja lubię
A i mała szczoteczka chętnie się z nią spotka.........pasta do zębów

Kiedy kaszlesz, kichasz w głos
W co należy wsadzić nos............................chusteczka

W łazience potrzebny jest nieraz
Gdy po kąpieli ręce i ciało wycierasz................ręcznik

Co to jest na pewno wiesz najeżona jest jak jeż
Lecz nikogo nie kłuje, tylko zęby szoruje............szczoteczka

Służy do picia, służy do mycia
Bez niej na Ziemi nie byłoby życia...................woda

4.Dobieranie odpowiednej odzieży do ilustracji na obrazku:
- basen;
- deszcz;
- boisko;

5.Dzieci udzielają odpowiedzi na pytania używając jedynie słów: ,,TAK czy NIE”
Przed jedzeniem myjemy ręce
Trzeba jeść dużo owoców i warzyw, żeby być zdrowym
Zawsze myjemy ręce po wyjściu z toalety
Nos wycieramy zawsze w rękaw
Przed komputerem i telewizorem można siedzieć całą noc
Słodycze, lody ciastka można jeść na obiad i śniadanie
Czy można bawić się na ulicy
Czy dzieci mogą palić papierosy
Czy można rozmawiać z nieznajomym i brać od niego cukierki

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.