X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24568
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Niespodzianka dla misia - scenariusz zajęć obserwowanych dla 3-4 latków

Scenariusz zajęć obserwowanych
Temat: „Niespodzianka dla misia”
Data: 4.03.2014
Grupa: 3-4 latki
Prowadząca: Agnieszka Moskal
Cele: - rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia
- utrwalenie umiejętności przeliczania elementów
- rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo – ruchowej
- zachęcenie do zabaw grupowych dzieci z problemami emocjonalnymi
- rozwijanie poczucia rytmu
- rozwijanie wyobraźni, kreatywnego myślenia

Metody: aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss, pedagogiki zabawy „Klanza”, elementy metody Gruszczyk-Kolczyńskiej, zabaw ruchowo- naśladowczych, twórczego myślenia.
Formy: zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: CD z zabawami muzycznymi, tekst wiersza matematycznego „Jeden mały miś”, pięć sylwet misiów w różnych kolorach, maskotka Tygrys, kartki z przyklejoną figurą, kredki, plastelina

Przebieg zajęć:
1. Zabawa integracyjna „Wszyscy są” wg Klanzy
Siadamy: Tygrysek ma dziś smutną minę. Znudziło mu się siedzenie na półce. Wiem jak poprawimy mu humor. Zaprosimy go dzisiaj do zaśpiewania piosenki w śmiesznym języku.
Powtarzajcie za mną cicho: „Fiku miku, fiku miku zaśpiewaj z nami w śmiesznym języku”
Tygrysek: Dobrze zaśpiewam, ale musicie mi pomóc.
N-l : Pokaż Tygryskowi jak zaśpiewać tą piosenkę. (Dziecko siada w środku koła z Tygrysem)
2. Śpiewanka z pokazywaniem „Epoi taj taj„ B. Strauss

3. Tygrys mówi do dzieci: „Dzieci czy wy wiecie, że w naszym lesie mieszkają małe misie? To nasi nowi przyjaciele. Zaprośmy je do nas”
Dobrze Tygrysku.
Jeden mały miś zupę sobie jadł
Przyszedł drugi miś i były misie dwa
Dwa małe misie pukały mocno w drzwi
Przyszedł jeszcze jeden i były misie trzy
Trzy małe misie znalazły uli wiele
Przyszedł jeszcze jeden i były misie cztery
Cztery małe misie zrobiły nagle „bęc”
Przyszedł jeszcze jeden i było misiów pięć
Nagle wszystkie pszczoły z uli wyleciały
I małe misie szybko się schowały.

N-l : Tygrysku, ile misiów mieszka w waszym lesie?
4,6,7,9,- już wiem : siedem
N-l: Oj Tygrysku, chyba nie uważałeś. Poprosimy dzieci żeby ci pomogły.

4. Zadanie: „Kto pomoże policzyć ?”
Jedno dziecko liczy PRAWIDŁO Brawo!
A) Dzieci pokazują na palcach tyle misiów, ile było w wierszu
B) Klaszczą tyle razy, ile jest misiów

5. Zadanie: „Jakiego koloru miś zniknął”
Jedno dziecko zamyka oczy – inne chowa jednego misia – dziecko zgaduje którego
6. Zadanie : „Który miś zmienił miejsce”
Misie ułożone w szeregu – dwa zmieniają miejsce – dziecko zgaduje które zmieniły miejsce

7. Zabawy muzyczno – ruchowe:
Tygrysek zaprasza wszystkie przedszkolaki do zabawy w Stumilowym lesie.

A) „Marsz marsz maszeruję wkoło” z liczeniem
B) „Koniki” cwał boczny z tupaniem (lewa, prawa) podskok
C) „W lesie” dmucha wiatr, szumią drzewa, idzie burza, i ulewa
A ja w domu schowam się deszcz nie zmoczy mnie
Kap, kap, kap, kap, kap, kap,
Deszcz nie zmoczy mnie
D) ”Taniec palców”

8. Praca plastyczna – „Niespodzianka dla misia”.
Dzieci dorysowują i/lub doklejają kawałki plasteliny do gotowego kształtu (figury) tworząc w ten sposób niespodziankę dla swojego misia, np. piłkę, ciastko, auto, domek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.