X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24418
Przesłano:
Dział: Świetlica

Bożonarodzeniowa kartka - scenariusz zajęć świetlicowych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ SWIETLICOWYCH

Data:04.12 2012r.

Prowadzący: mgr Ewa Wawer

Uczestnicy zajęć: grupa kl 1F

Miejsce zajęć: świetlica szkolna

Czas trwania:45 min

Temat: Bożonarodzeniowa kartka

Cel główny: podtrzymanie tradycji korespondencji świątecznej

Cele operacyjne:
1. Przybliżenie tematyki świątecznej
2. Znajomość tradycji bożonarodzeniowych
3. Integracja grupy
4. Umiejętność uważnego słuchania
5. Koncentracja uwagi ucznia
6. Usprawnienie sprawności manualnej
7. Ćwiczenie wyobraźni ucznia
8. Pobudzenie twórczości własnej ucznia

Metody: słowna, praktycznego działania, zadaniowa

Formy pracy: grupowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: bloki techniczne z kolorowymi i białymi kartkami, gilotyna do papieru, szablony świąteczne, ścinki kolorowych papierów, dekoracyjne dziurkacze, klej, taśma klejąca dwustronna, żelowy brokat, wstążki, stare kartki bożonarodzeniowe, nożyczki zwykłe, nożyczki ozdobne, ozdobne dekoracje kwiaciarskie, pisaki, cienkopisy


Przebieg zajęć:
1. Powitanie grupy. Przedstawienie celu spotkania. Podział grupy na 3-4 osobowe podgrupy.
2 .Krótka pogadanka na temat tradycji bożonarodzeniowych w naszych domach.
3. Uczniowie układają życzenia świąteczne i przedstawiają je pozostałym uczestnikom.
4. Uczniowie przygotowują kartki od bloku za pomocą gilotyny do papieru.
5. Uczniowie dzielą się między sobą przygotowanym materiałem i przystępują do projektowania i tworzenia kartek świątecznych. Praca odbywa się jednocześnie ze słuchaniem kolęd z odtwarzacza CD.
6. Wybrane osoby z grupy kolejno przepisują na komputerze ułożone przez siebie życzenia świąteczne i przygotowują wydruki.
7. Uczniowie sprzątają swoje stanowiska pracy, układają przedmioty na swoje miejsce.
8. Uczniowie układają wszystkie wykonane kartki na stole, porównują techniki pracy oraz sprawdzają efekty pracy indywidualnej i wspólnej.
9. Podsumowanie zajęć. Każdy uczestnik mówi czy zajęcia mu się podobały i czy jego zdaniem dobrze jest podtrzymywać bożonarodzeniową tradycję pisania życzeń i wysyłania świątecznych kartek pocztą.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.