X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23289
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Projektowanie fryzury dla chłopca i dziewczynki z użyciem włóczki i kleju - scenariusz dla 4-letnich

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA GR.ŚREDNIAKÓW

TEMAT ZAJĘĆ: " Projektowanie fryzury dla chłopca i dziewczynki z użyciem włóczki i kleju."
Prowadząca: Kapała Małgorzata

CELE OGÓLNE:
- zapoznanie z zawodem:fryzjer;
-budowanie wypowiedzi poprawnej gramatycznie;
-przestrzeganie reguł zabawy;

CELE SZCZEGÓŁOWE:
-dziecko zna pracę fryzjera-czynności jakie wykonuje i narzędzia pracy;
-dz.rozumie potrzebę dbania o swoje włosy;
-dz.uważnie słucha utworów literckich i udziela odpowiedzi na pytania dot.treści utworu;
-dz.nazywa czynności wykonywane przez fryzjera;
-dz.w zabawie reaguje na sygnały dźwiękowe;
-dz.porusza się w określonym tempie;
-dz.umie posługiwać się pędzlem i klejem.

FORMA PRACY: grupowa, indywidualna.
POMOCE DYDAKTYCZNE: włóczka,kontury twarzy, ilustracje przedstawiające różne fryzury.


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1.Słuchanie wiersza pt" Czary u fryzjera" Marty Olechowskiej. ("Razem w przedszkolu czterolatka"- przewodnik metodyczny)

Czary u fryzjera
Fryzjer to jest taki magik, co czaruje nożyczkami.
Włosy długie będą krótkie, gdy je fryzjer-ciach,ciach-utnie.

A z brunetki-jedna chwilka,zaraz zrobi się blondynka.
Z włosów prostych chcesz mieć fale? On poradzi doskonale!

Gdy suszarkę włączy-szuuu,już jest inny wygląd twój.
Grzebień, szczotka, spinek parę i gotowe są te czary.

2.Udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące treści wiersza: O kim był ten wiersz?,
Po co chodzi się do fryzjera? Co jest potrzebne fryzjerowi do pracy?
3.Przedstawienie dzieciom ilustracji z fryzurami z włóczki-omówienie poszczególnych uczesań.
4.Zabawa ruchowa pt: "Nożyce"( Przewodnik metodyczny Razem w przedszkolu)
Przebieg zabawy:Dzieci poruszają się po kole.Na hasło N."Ręce poruszają się jak
nożyce! zatrzymują się,wyciągają rece do przodu i naśladują nożyce,na hasło: Nogi poruszają
się jak nożyce-kładą się na dywanie i robią nożyce.
5.Omówienie pracy plastycznej: każde dziecko otrzyma kontur twarzy, jego zadaniem będzie
ułożenie fryzury z włóczki- długiej lub krótkiej.Włóczka mocowana będzie za pomocą kleju.
6.Omówienie, ocena i wystawa prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.