X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22615
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Czy niespodzianki zawsze są przyjemne? Scenariusz zajęć

Cele ogólne:
- dążenie do poznania się nawzajem oraz budowania zaufania w grupie;
- doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich emocji;
- kształtowanie wyobraźni dzieci
Metody;
- słowna;
- czynna;
- oglądowa
Formy:
- indywidualna;
- zbiorowa
Środki dydaktyczne: karty pracy, emblematy z rysunkami


Przebieg zajęcia:
1.Powitanie - dzieci siedzą w kręgu, każde po kolei mówi swojemu sąsiadowi po prawej stronie coś miłego na powitanie, np. ,,Ładnie dziś wyglądasz. Podoba mi się twój uśmiech."
2. ,,Co to jest zaskoczenie?" - dzieci siedzą w kręgu, a nauczycielka wyjaśnia co to jest zaskoczenie, w jaki sposób rozpoznajemy u siebie i innych emocję, jakich słów używamy do określenia zaskoczenia.
3. Zabawa w kole ze śpiewem: ,,Rolnik sam w dolinie".
4. ,,W jakich sytuacjach czujemy zaskoczenie?" - siedząc w kole, rozmawiamy z grupą na temat zaskoczenia. Czujemy się zaskoczeni w obliczu niezwykłego lub nieoczekiwanego zdarzenia:
- W jakich sytuacjach jesteśmy zaskoczeni?
- Różnice pomiędzy przyjemnymi i nieprzyjemnymi niespodziankami.
- Czy łatwo jest wyjaśnić znaczenie wyrazu ,,niespodzianka" przy użyciu słów?
- Czy lepiej się czujemy, kiedy opowiadamy innym osobom o naszych uczuciach?
- Czy pamiętasz jakąś sytuację, w której byłeś/aś czymś zaskoczony/a? Czy ta emocja trwała długo, czy krótko? Wyjaśnij grupie, że zaskoczenie to stan emocjonalny, który zazwyczaj trwa bardzo krótko.
- Jak reagujesz, kiedy otrzymujesz niespodziankę?
5. Zabawa ruchowa: ,,W jakim jestem nastroju?" - Dzieci biegają po sali. Na sygnał zatrzymują się i przedstawiają mimiką i gestem według własnych pomysłów, wskazany przez nauczycielkę nastrój (emblemat). Zabawa powtarzana jest kilka razy.
6. ,,Niespodzianka" - karta pracy
Dzieci otrzymują kartki z narysowanym prezentem. Ich zadaniem jest udekorować pudełko kawałkami kolorowego papieru i wyobraźić sobie co może się w nim znajdować. Dzieci dzielą się z kolegami swoimi pomysłami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.