X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22557
Przesłano:

Moja rodzina - jej członkowie i ich obowiązki. Scenariusz zajęć rewalidacyjnych

Data : 9.09 2011r

Temat zajęć: Moja rodzina – jej członkowie i ich obowiązki

CELE:
• rozwijanie przynależności do grupy społecznej rodziny,
• wdrażanie do okazywania szacunku członkom rodziny,
• rozwijanie słownictwa związanego z rodziną, doskonalenie czytania globalnego wyrazów rodzina, mama, tata, Damian
• wdrażanie do angażowania się w pomoc domową.

METODY PRACY:
słowna
oglądowych: pokaz, ilustracje,
praktycznego działania
problemowa

FORMY PRACY:
zbiorowa
indywidualna

Środki dydaktyczne:
Wyraz RODZINA, pakiet obrazków ,,Od obrazka do słowa”; płyta z nagraniem ,,Wesołe pląsy”; wyrazy Mama, Tata, Damian; kolorowanki przedstawiające czynności wykonywane w domu.


Przebieg zajęć:

I. Zabawa integracyjna
• Sz........ kończy zdania ,,Mam na imię........, mam ............. lat; Moja mama ma na imię......; Mój tata ma na imię (wymienia pozostałych członków rodziny i stopień pokrewieństwa)
• D...... przytakuje lub zaprzecza wypowiedziom nauczyciela ,,Twoja mama ma na imię Magda, Bożena, Anna, Małgorzata; (nauczyciel zadaje takie same pytania odnośnie pozostałych członków rodziny).

II. Zabawa w skojarzenia
Nauczyciel umieszcza na tablicy wyraz RODZINA
• Sz....... - wokół tego wyrazu dopisuje skojarzenia z nim związane;
• D....... – z pośród różnych ilustracji wybiera te, które kojarzą mu się z rodziną i przyczepia magnesami do tablicy.

III Zabawa z muzyką
Dzieci swobodnie tańczą do muzyki (Wesołe pląsy) maszerują, podskakują, biegają, a w przerwie naśladują czynności zgodnie poleceniem nauczyciela np.:
- mama wiesza firanki;
- tata naprawia samochód;
- babcia gotuje obiad:
- brat zagrabia liście;

IV. Kto to robi
•S.......... – zapisuje do zeszytu swoje obowiązki jako członka rodziny i obowiązki pozostałych domowników przydzielając konkretne czynności poszczególnym osobom.
•D......... – przy pomocy nauczyciela w sposób globalny odczytuje wyrazy Mama, Tata, Damian; wybiera i koloruje obrazki przedstawiające czynności wykonywane w domu, a następnie umieszcza pod odpowiednimi napisami przyporządkowując w ten sposób dane czynności poszczególnym osobom.

V. Praca domowa
Narysuj portret swojej rodziny.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.