X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21826
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wracamy z grzybobrania. Zabawy matematyczne - scenariusz zajęcia koleżeńskiego

Grupa- pięcio, sześciolatki
Temat : Wracamy z grzybobrania. Zabawy matematyczne .
Obszary podstawy programowej:6/3, 13/1,13/3,14/5
Cele
- poznanie grzybów jadalnych i trujących
- rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie 7
-kształtowanie umiejętności prawidłowego stosowania liczebników porządkowych
- rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą
- uwrażliwianie na to by dzieci samodzielnie nie zbierały żadnych grzybów
Metody:
Pokaz, pogadanka, praktyczna
Formy :
Zbiorowa jednolita, indywidualna jednolita
Środki dydaktyczne :
Sylwety koszyków z grzybami, sylwety grzybów, plansze z grzybami jadalnymi i trującymi, nagranie Cd, wiersz J.Brzechwy „Grzyby”


Przebieg zajęcia

I Część wstępna
1. Nawiązanie do zajęć
Wysłuchanie wiersza J.Brzechwy „Grzyby”
Wyjaśnienie niezrozumiałych słów i zwrotów. Rozmowa na temat wiersza.
2. Uświadomienie tematu zajęć
„ Dziś pobawimy się w grzybobranie”

II. Realizacja tematu – część właściwa
3. Zabawa- Ilu tu jest grzybów?
Przeliczanie zawartości koszy z grzybami ( sylwety). Umieszczenie na każdym koszu kartonika z taką ilością kropek ile jest grzybów w koszyku. Porównywanie liczebności grzybów w poszczególnych koszykach
4. Zabawa – Znajdź taki sam grzyb
Każde dziecko otrzymuje sylwetę grzyba . Na sygnał dzieci ustawiają się pod planszami przedstawiającymi duże grzyby. Ocenianie wzrokowo których grzybów jest najmniej, których najwięcej
Rozmowa na temat grzybów jadalnych i trujących. Przestrzeganie przed samodzielnym zbieraniem grzybów
5. Zabawa – Który z kolei?
N umieszcza w jednej linii sylwety grzybów na dywanie .
Określanie który z kolei to borowik, muchomor, kurka, maślak, kozak?
6. Zabawa ruchowa przy piosence „ Kurki rydze i maślaki
7. Przeliczanie grzybów na obrazkach. Układanie obrazków w kolejności od najmniejszej do największej ilości grzybów

III. Część końcowa
8. Ewaluacja
Naklejenie w sylwetach koszyków tylu grzybów ile jest kropek na wylosowanym przez dziecko kartoniku

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.