X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21770
Przesłano:

Ocena postawy dziecka. Zabawy z elementami ćwiczeń korekcyjnych. Scenariusz zajęć gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej

Scenariusz zajęć gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dla dzieci 3-4 letnich

Temat : Ocena postawy dziecka. Zabawy z elementami ćwiczeń korekcyjnych.

Cel główny:- Nauka przyjmowania poprawnej postawy.

Umiejętności:-Nauka przyjmowania pozycji wyjściowych.
- Kształtowanie wyczucia prawidłowej postawy w różnych
pozycjach, w miejscu i w ruchu.

Wiadomości: - Zasady zabaw korekcyjnych.

Cel wychowawczy: -Połączenie przyjemnej zabawy z ćwiczeniami.

MIEJSCE ĆWICZEŃ: sala gimnastyczna.
CZAS ĆWICZEŃ: 30 min.
LICZBA ĆWICZĄCYCH: I grupa:13
PRZYRZĄDY: szarfy, laski gimnastyczne.
Przebieg zajęć

CZĘŚĆ WSTĘPNA
1.Zabawa ożywiająca „Berek czarodziej”. Osoba oznaczona szarfą jest berkiem, reszta dzieci biega po Sali. Gdy berek złapie któreś dziecko, przyjmuje ono pozycję skorygowaną, ręce w bok plecy proste, stanie w rozkroku. Aby odczarować trzeba prześlizgnąć się pomiędzy nogami zaczarowanej osoby.
CZĘŚĆ GŁÓWNA
1.Zabawa „ Dzień i noc”. Podział dzieci na dwie drużyny. Jedna drużyna- czerwone szarfy- to dzień a druga- niebieskie szarfy- to noc. Dzieci siadają na jednej linii tyłem do siebie po turecku, ręce na kolanach plecy proste. Na sygnał „dzień” dzieci z czerwonymi szarfami uciekają a „noc” dzieci z niebieskimi szarfami ich gonią. Po przebiegnięciu wyznaczonej linii dzieci „dzień” są bezpieczne.

2.Zabawa „Ogonki”. Każde dziecko ma szarfę i wkłada ją sobie z tyłu za pasek od spodenek. Na sygnał jedno dziecko oznaczone szarfą stara się zebrać pozostałym dzieciom ogonki. Wygrywa osoba, która jako ostatnia odda swój ogonek.

3.”Wszystko parzy oprócz”. Dzieci biegają po sali, na słowa nauczyciela wszystko parzy oprócz, np.: drabinki, ławeczki, dzieci szybko wchodzą na wymieniony przedmiot, kto ostatni wejdzie odpada z zabawy i pomaga nauczycielowi ocenić kto ostatni wykonał zadanie.

4.”Lampa, nos, podłoga”. Dzieci leżą na brzuchu na podłodze, twarzami do prowadzącego. Na sygnał nauczyciela dzieci odrywają głowy od podłogi, a ręce układają w skrzydełka. Utrzymując taką pozycję dzieci muszą wskazać palcami wymienione przez nauczyciela przedmioty: lampa, nos, podłoga.

5.”Zagubiony kotek”. Dzieci ustawiają się na obwodzie koła, twarzą do środka, w pozycji niskiej Klapa ( siad na piętach, opad tułowia ręce na podłodze, głowa między ramionami). Wyznaczone przez nauczyciela dziecko wychodzi poza obręb koła i staje tyłem do pozostałych. W tym czasie nauczyciel wyznacza „kotka”. Dziecko z poza koła wraca i staje w środku. „Kotek” cicho miauczy, a szukający stara się znaleźć zgubionego kotka. Pozostałe dzieci muszą zachowywać się cicho. Jeżeli szukający wskaże dziecko naśladujące kotka- zamieniają się miejscami. W przypadku gdy szukającemu nie uda się odgadnąć, zostaje jeszcze raz szukającym.

6.Sztafeta z przekazywaniem laski. Dzieci przyjmują pozycję siadu skulnego. Pierwsi z drużyn trzymają laski, na sygnał laski są przenoszone do tyłu na wyprostowanych ramionach.
CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.Cwiczenie uspokajające.
Leżenie na plecach ręce wzdłuż tułowia, oczy zamknięte
- unosimy prawą rękę,
- unosimy lewą rękę
- unosimy obie nogi.
2. Marsz po kole na palcach, piętach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.