X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21720
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pasowanie na przedszkolaka dzieci 3 - letnich - scenariusz

Scenariusz pasowania na przedszkolaka dzieci 3 -letnich
w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Bartoszycach
w dniu 27.11.2013 r.

Cele:

- stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania,
- wspomaganie procesu adaptacji dzieci do przedszkola,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej miedzy dziećmi, rodzicami i nauczycielkami,
- zaprezentowanie swoich umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu,
- wspomaganie dziecka w budowaniu pozytywnego obrazu samego siebie .

Formy:
- zbiorowa, indywidualna

Metody:
- czynne,
- słowne,
- aktywizujące.

Środki dydaktyczne:
- dyplomy, tekst przysięgi, „plaster miodu” wykonany z brystolu, małe pszczółki z imieniem i zdjęciem każdego dziecka, berło (miodownik), opaski na głowę dla dzieci, plakietki, instrumenty perkusyjne, chustki, płyta CD z muzyką, pszczółki z papieru, zagadka, kwiatki z zadaniami, prezenty dla dzieci (zabawki).


Przebieg:

1. Powitanie przybyłych gości
2. Śpiewanie przez dzieci piosenki pt. „Całuski”
3. Słuchanie odgłosów pszczół na łące z płyty CD
4. Krótkie opowiadanie przez nauczycielkę:
Czy domyślacie się kto wydaje takie odgłosy, dźwięki, jakie to owady? (pszczoły). Na początku jak przybyliście do naszego przedszkola, byliście takimi małymi brzęczącymi , zagubionymi pszczołami, które chciały się dużo dowiedzieć i nauczyć w przedszkolu. Może domyślacie się już, jak będzie nazywać się nasza przedszkolna grupa? (pszczółki). Ale zanim zostaniecie w naszej przedszkolnej rodzinie i zanim staniecie się grupą „Pszczółki” musicie wykonać pewne zadania a przyglądać się i oceniać Wasze występy i umiejętności będą rodzice i Królowa wszystkich pszczół, oni zadecydują czy nadajecie się do grupy „Pszczółki”. Zaproszenie „Królowej Pszczół”
5. Zadanie 1 : Odkrywanie kwiatka z zadaniem dla dzieci (taniec i śpiew)
„Zabawa taneczno – ruchowa ze śpiewem wg Klanze pt. „Pszczółka”
6. Zadanie 2: Odkrywanie kolejnego kwiatka (gra na instrumentach)-
„Pada deszczyk”- improwizacja ruchowo-muzyczna z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych zabawa wg C. Orffa
7. Zadanie 3: Odkrywanie kolejnego kwiatka (wiersz)- „Jestem duży-byłem mały”- próby recytacji wiersza ilustrowanego ruchem i gestem
8. Zadanie 4: Odkrywanie kolejnego kwiatka (taniec )- „Hu saj – saj”- taniec z chustkami wg C. Orffa
9. Zadanie 5: Odkrywanie kwiatka (zadanie) - „Krasnoludki”- ruchowa improwizacja opowiadania, zabawa wg C. Orffa
10. Zadanie 6: Odkrywanie kwiatka (zabawa rytmiczna)- „Pszczoła” wykorzystaniem rekwizytów
11. Zadanie 7: Odkrywanie następnego kwiatka (zagadka)
Jest pracowita,
a cały jej trud,
z pewnością docenisz,
jeśli lubisz miód.
12. Podsumowanie- wspólne liczenie ilości zadań ( kwiatki) wykonanych przez dzieci. Czy przedszkolaki zdały swój pierwszy egzamin i będą mogły złożyć ślubowanie? Na to pytanie poproszę o odpowiedź naszych szanownych gości, którzy bardzo uważnie przyglądali się i słuchali Was.
Rodzice i Królowa Pszczół nagradzają brawami dzieci za wykonanie zadań i zaprezentowanie umiejętności. Wręcza na ręce nauczycielki miodowe cukiereczki dla pszczółek.
13.Przysięga dzieci
• BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI (przyrzekamy)
• NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ (przyrzekamy)
• ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ (przyrzekamy)
• GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ (przyrzekamy)
• W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA (przyrzekamy)
• NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ (przyrzekamy)
• I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ (przyrzekamy)
• OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI (przyrzekamy)
14. Przyrzeczenie rodziców. Rodzice poproszeni są o podniesienie ręki i powtarzanie słowa: Ślubuję!
-Zawsze pamiętam, że moje dziecko jest unikalnym darem- Ślubuję!
-Słuchać uważnie, o czym dziecko mówi i zawsze z nim rozmawiać- Ślubuję!
- Pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach- Ślubuję!
- Doceniać w dziecku to , co w nim najlepsze –Ślubuję!
- Cieszyć się jego dzieciństwem pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem- Ślubuję!
- Przytulać je darzyć wielką miłością i zaufaniem –Ślubuję!
Dziękuję.
15. Nałożenie dzieciom opasek na głowę.
16. Pasowanie dzieci przez „Królowę Pszczół” (P. dyrektor przedszkola) i wręczanie dyplomów.
17. Przyklejanie przez dzieci na duży plaster miodu małej pszczółki wraz ze zdjęciem i imieniem dziecka wspólnie z rodzicem.
18. Wspólne pamiątkowe zdjęcie dzieci, rodziców, P. Dyrektor i nauczycielek.
19. Prezenty- „Królowa Pszczół” wręcza dla dzieci prezent- zabawki
20. Zakończenie
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy na wspólny poczęstunek dzieci, zaproszonych gości oraz rodziców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.