X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21548
Przesłano:

Graniastosłupy - konspekt lekcji w klasie 6

Konspekt lekcji otwartej z matematyki
w klasie 6 a

Data: 21 listopada 2013 r.
Prowadzący: Małgorzata Nowak

Temat: Graniastosłupy w ćwiczeniach i zadaniach tekstowych.

Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
a) pola figur płaskich
b) pojęcie i budowa graniastosłupa
c) rozpoznawanie graniastosłupów wśród figur przestrzennych
d) zamiany jednostek pola
e) pole prostopadłościanu, sześcianu
f) siatki brył

Cel:
Uczeń prawidłowo stosuje poznane wiadomości i umiejętności do rozwiązania zadań tekstowych

Cele sformułowane językiem ucznia:
Uczeń będzie potrafił:
a) nazwać graniastosłupy proste w zależności od podstawy
b) wskazać poszczególne elementy budowy graniastosłupa
c) obliczyć pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu w sytuacjach praktycznych

„Nacobezu”
a) poprawność zapisów (wzorów) na pola figur płaskich
b) rozpoznawanie figur płaskich i przestrzennych
c) zamiany jednostek pola
d) własności graniastosłupów
e) zastosowanie wzoru na obliczenie powierzchni całkowitej graniastosłupa

Metody:
a) metoda oparta na grze, która jest zabawą prowadzoną według ściśle określonych reguł postępowania, prowadzących do konkurowania grających ze sobą
b) metody praktyczne (uczenie się przez działanie)

Forma:
Praca grupowa zróżnicowana polega na wykonywaniu przez grupy różnych zadań, które składają się na pewną całość, a uzyskane wyniki prezentowane są na forum klasy

Środki dydaktyczne:
Zeszyt, modele i siatki graniastosłupów, przygotowane zadania na poszczególnych progach trudności, plansza zadań wywieszona na tablicy, pomocnicze karty pracy, karta sumująca punkty

Czas zajęć: 45 min
Przebieg lekcji:
a) Powitanie
b) Sprawdzenie listy obecności
c) Podział na grupy
d) Wybranie kapitanów drużyn
e) Realizowanie przez grupy wylosowanych zadań
f) Zaprezentowanie jednego losowo wybranego zagadnienia przez każdą grupę. Wygrywa ta grupa, która zdobędzie największą ilość punktów. Najlepsza drużyna otrzyma oceny.
g) Praca domowa (możliwość wyboru)
h) Podsumowanie lekcji

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.