X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21053
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z dziećmi 5 letnimi opracowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata"

Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich opracowany
w ramach ogólnopolskiej akcji
,, Sprzątanie świata,,
17.09.2013r.

Opracowała Anna Borysiak
Tematyka Kompleksowa: Ja, Ty i Środowisko
Temat dnia: Posprzątajmy swoje najbliższe otoczenie
Cele ogólne:
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego
- uświadomienie dzieciom potrzeby segregowania odpadów
-kształtowanie umiejętności podejmowania konkretnych działań: segregacji odpadów
Cele szczegółowe:
- dziecko swobodnie wypowiada się wypowiada się dlaczego trzeba sprzątać świat
- rozumie konieczność zachowania czystości otoczenia dla dobra przyrody i ludzi
- potrafi określić z jakiego tworzywa wykonany jest przedmiot
Formy pracy:
- grupowa
- indywidualna
Metody pracy:
- oglądowa
- czynna
Środki dydaktyczne:
ilustracje do zajęcia, magnetofon z nagraniem, worki w trzech kolorach / żółty, niebieski, biały/, szarfy, obręcze, , plastelina, przygotowane kartki z narysowanym pojemnikiem


Przebieg zajęcia:
1. Powitanie dzieci
2. Dzieci siedzą na dywanie, nauczycielka czyta zagadkę:
Nikt z nas nie zaprzeczy, że w nim dużo rzeczy:
Obierki, odpadki, gruz i zwiędłe kwiatki /śmietnik/
Rozmowa kierowana na temat pojemników na odpady
3. Zabawa taneczna z trzema kolorami:
nauczycielka dzieli dzieci na trzy grupy i zakłada im szarfy
grupie 1- koloru niebieskiego
grupie 2 – koloru żółtego
grupie 3 koloru białego
na sygnał puszczanej muzyki nauczycielka podnosi do góry kartkę z kolorem / niebieskim ,żółtym lub białym, na jaj sygnał wstaje grupa dzieci z takim kolorem szarf i tańczy . Podczas granej muzyki, trzy grupy dzieci zaprezentują się w dowolnym tańcu.
4. Nauczycielka pokazuje dzieciom worki na odpady w tych samych kolorach co pojemniki i informuje je na jakie odpady są przeznaczone
5. Zabawa dydaktyczna:
Nauczycielka przedstawia dzieciom koła w trzech kolorach / niebieskim, żółtym i białym/. Zadaniem dzieci jest posegregowanie odpowiednio odpadów pokazanych na ilustracji.
6. Praca plastyczna
Dzieci otrzymują ilustrację przedstawiającą pojemnik na odpady, ich zadaniem jest przy użyciu plasteliny wypełnić dowolnie kontur pojemnika używając koloru żółtego, niebieskiego bądź białego
7. Ewaluacja:
- o czym dzisiaj rozmawialiśmy?
- do czego służą wystawione kolorowe pojemniki ?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.