X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2094
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz konkursu recytatorskiego pt. "Brzechwa, Tuwim, Chotomska dzieciom" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

W bieżącym roku szkolnym w Naszym Przedszkolu odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego pt. „Brzechwa, Tuwim, Chotomska dzieciom” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.
Przez cały rok szkolny dzieci zapoznawały się z twórczością poetów poprzez czytanie wybranych wierszy przez panie nauczycielki, rodziców a także panie z biblioteki W ramach współpracy z Miejską Biblioteką dzieci brały także udział w konkursie plastycznym pt. „Okładka z ulubionego wierszyka.”
Uwiecznieniem poznania twórczości tych poetów był konkurs recytatorski zorganizowany w naszym przedszkolu, gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje ulubione wiersze.
Na zakończenie akcji dzieci dostały drobne upominki w postaci książeczek i słodkich upominków.

Scenariusz konkursu recytatorskiego pod tytułem
„ Brzechwa, Tuwim, Chotomska dzieciom” organizowany w ramach akcji
Cała Polska Czyta Dzieciom.

Cele główne:
-Przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów
-Rozwijanie wyobraźni i fantazji u dziecka
-Uwrażliwienie dzieci na sztukę
-Rozwijanie umiejętności wspólnego słuchania w grupie i nie przeszkadzania sobie nawzajem.
-Wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności
-Dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych
-Popularyzacja literatury dziecięcej

Cele szczegółowe:
Dziecko:
-Potrafi właściwie gospodarować oddechem w czasie recytacji wiersza
-Poprawnie recytuje wiersz
-Uważnie słucha i nie przeszkadza innym, czeka cierpliwie na swoją kolej
-Zna podstawowe tytuły wierszy dla dzieci polskich poetów.

Forma pracy: zbiorowa, indywidualna

Metody: czynna, słowna

Pomoce dydaktyczne: elementy dekoracyjne ( scenografia z wierszy), stara księga, kałamarz, gęsie pióro, okulary, filiżanka, magnetofon, płyty CD, jajka niespodzianki, stroje adekwatne do wierszy

Przebieg konkursu:

1.Powitanie wszystkich gości i uczestników, wytworzenie radosnego nastroju.
2.Uroczyste otwarcie przez Panią Dyrektor I Przeglądu Poezji Dziecięcej – przecięcie wstęgi, wpisanie się do księgi pamiątkowej.
3.Wspólne zaśpiewanie piosenki pt. „Kaczka Dziwaczka” – taniec nauczycielki w przebraniu kaczki
4.Recytacja wiersza przez nauczycielki:
„Przedszkole ulubione miejsce moje”
5.„ Przemieszczenie się ‘’ wszystkich dzieci w baśniowy świat poezji przy muzyce „ Czary Mary” Klanza.
6.Losowanie uczestników przez Jury z zaczarowanej kuli.
7.Recytacja przez dzieci wierszy poetów.
8.Przerywniki muzyczne: po recytacji 3 wierszy ( Żabcia, Kaczuszki, Krasnoludki, Głowa-ramiona, Błyskawica – grzmot, Witajcie w naszej bajce, Na wyspach Bergamutach, ZOO).
9.Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników, oraz słowa pochwały dla wszystkich małych poetów.
10. Słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.
11. Zakończenie konkursu wspólną piosenką „ Na pożegnanie’’.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.