X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20877
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiem, co na wsi kwacze, gdacze i rży. Scenariusz zajęć w grupie sześciolatków

SCENARIUSZ ZAJEĆ –ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY-SZEŚCIOLATKI.

DATA: 03.04.2013r.

KRĄG TEMATYCZNY: W wiejskiej zagrodzie.
TEMAT DNIA: Wiem, co na wsi kwacze, gdacze i rży.


CELE OGÓLNE:

1.Zapoznanie dzieci ze zwierzętami z wiejskiego podwórka.
2.Kształtowanie słuchu fonematycznego.
3.Rozróżnianie i naśladowanie głosów wydawanych przez zwierzęta hodowane na wsi.
4.Wdrażanie dzieci do precyzyjnego wycinania prostych kształtów.

CELE OPERACYJNE:

Dziecko:
1.Rozpoznaje wybrane zwierzęta z wiejskiego podwórka.
2.Dokonuje analizy i syntezy słuchowej nazw zwierząt hodowlanych.
3.Rozróżnia i naśladuje odgłosy wydawane przez wiejskie zwierzęta.
4.Wycina precyzyjnie i starannie proste kształty.

FORMY PRACY:

1.Indywidualna.
2. Grupowa.

METODY PRACY:
Pokaz, rozmowa, opowiadanie.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Plansza ,,Zwierzęta hodowlane”, obrazki historyjki obrazkowej, kartonowe wzory: skorupki i kurczątka, żółty i biały karton, nagrania odgłosów zwierząt
z wiejskiego podwórka, kartki z rysunkami zwierząt z wiersza, nożyczki, klej, flamastry, nagranie piosenki ,,Podwórko pod chmurką”, karty pracy ,, Bawię się i uczę”, cz.3, s.44,45, Karta pracy nr.35.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I. Wprowadzenie do zajęć:

*Odczytanie przez nauczycielkę wiersza T.M. Massalskiej ,, W gospodarstwie”.
*Omówienie treści wiersza. Rozmowa z dziećmi.
II. Zajęcia właściwe.

*Pokaz planszy ,, Zwierzęta hodowlane”- nazywanie przez dzieci poszczególnych zwierząt.
*Ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej- głoskowanie przez dzieci nazw zwierząt hodowlanych.
*Ćwiczenia słuchowe i ortofoniczne-słuchanie nagrań odgłosów dochodzących
z wiejskiego podwórka, odgadywanie, jakie to zwierzę i naśladowanie ich odgłosów.
*Zabawa ruchowo- naśladowcza ,,Ruchy zwierząt”- dzieci naśladują sposób poruszania się zwierząt wiejskich, których nazwę podała nauczycielka.
*Zabawy paluszkowe- przygotowujące dłonie do kolorowania.
*Kolorowanie rysunku wybranego zwierzęcia z wiersza.
*Kończenie rysunków świnki i kury według wzoru- ,, Bawię się i uczę”, cz.3,s.45.
* Zabawa taneczna ,, Zwierzęta z wiejskiego podwórka”:
Dzieci tańczą i bawią się przy muzyce- piosenka ,,Podwórko pod chmurką”.
*Ułożenie obrazków historyjki obrazkowej według kolejności zdarzeń- omówienie jej.
III. Zakończenie zajęć:
Na zakończenie dzieci wycinają sylwety kurczątka z żółtego kartonu i skorupki
z białego.

EWALUACJA ZAJĘĆ:
Dzieci oceniają, czy im się podobały zajęcia. Wybierają odpowiednią buźkę: uśmiechniętą lub smutną.


ZAJĘCIA PROWADZIŁA:
Wioletta J.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.