X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20585
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wizyta Kota Prota - scenariusz hospitacji diagnozującej

Scenariusz obserwacji diagnozującej w grupie Misie z dnia 26.04.2013 roku

TEMAT: „Wizyta Kota Prota”

CEL:
- Poszerzenie umiejętności praktycznego stosowania wiedzy w zakresie nauki
czytania i pisania.

PODSTAWA PROGRAMOWA:
1/1 obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć to, co mówią i czego oczekują;
1/2 przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej oraz w świecie dorosłych;
3/1 zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, stara się mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym;
4/2 grupuje obiekty w sensowny sposób (klasyfikuje)
8/1 śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru, chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, w tańcach
14/2 potrafi uważnie patrzeć (organizuje pole spostrzeżeniowe), aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach
14/3 dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania
14/6 układa krótkie zdania, dzieli zdania na wyrazy, dzieli wyrazy na sylaby; wyodrębnia głoski w słowach o prostej budowie fonetycznej

METODY:
Aktywne:
- manipulowanie materiałem dydaktycznym;
- samodzielna działalność dziecka;
FORMY:
- grupowa,
- zespołowa,
- indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- figurki kotów
- magnetofon,
- płyta CD pt. „Od guzika do butelki”
- balony
- figury geometryczne
- dywaniki,
- korki
- koperty
- kredki
- kartoniki z obrazkami
- podpisy do obrazków
- plastelina gumowa
- kartki


PRZEBIEG:
1.„Kot Prot” - odwołanie się do kotów, które dzieci zrobiły z papieru kilka dni wcześniej. Rozdanie kotów dla ich właścicieli.
2. „Dzień dobry” – powitanie kotków poprzez zabawę ruchową z balonami.
3. „Mam na imię ..., mój balon jest ...” – dokańczanie zdania, dzielenie dopowiedzianych wyrazów na sylaby, wystukiwanie sylab na balonach.
4. „Opowiem Ci o sobie” – układanie krótkiego zdania na swój temat (np. Lubię jeść lody), zaznaczanie ilości wyrazów w zdaniu.
5. „Nasze ulubione zabawki” – wybieranie kartonika z ilustracją zabawki, wyodrębnienie głoski w nagłosie, umieszczanie kartonika w pojemniku z graficznym zapisem głoski.
6. „Psotny kotek” – rozwijanie kłębka włóczki podczas zabawy słuchowej, wyznaczanie miejsca głoski w słowie (na początku, w środku, na końcu).
7. „Kot bawi się włóczką”– zabawa ruchowa przy muzyce z podziałem na grupy. Odwzorowywanie przy pomocy guzików kształtów utworzonych przez kota podczas zabawy włóczką.
8. „Poznaj nasz świat” – wybieranie koperty ze swoim imieniem, odczytywanie napisów 3,4-literowych, dobieranie odpowiedniej ilustracji.
9. „Dzieci z naszego przedszkola” - odczytywanie krótkich zdań.
9. „Prezent dla kotka” – rysowanie wzorów litero podobnych podczas ozdabiania miseczki dla kotka.

Opracowała i przeprowadziła:
Joanna Łach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.