X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20453
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzieci z różnych stron świata

Scenariusz zajęcia

Prowadząca: mgr Monika Nowak
Data:4.o4.2013r.
Grupa: 5, 6 latki „Jaskółki”
Temat: Dzieci z różnych stron świata.
Miejsce: Miejskie Przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach
Cele ogólne:
przypomnienie dzieciom ich praw,
zwrócenie uwagi na podobieństwa i różnice występujące między ludźmi,
budzenie szacunku wobec siebie i innych.
Cele szczegółowe, dziecko:
uczestniczy w zajęciu z mapą,
nazywa kontynenty,
wie, jak wygląda globus,
omawia wygląd dzieci z różnych miejsc na świecie,
uczestniczy w zabawie ruchowej,
rozwiązuje zagadki słowno – obrazkowe,
śpiewa piosenkę,
układa puzzle.
Metody:
czynne: zadania stawiane do wykonania, metoda samodzielnych doświadczeń,
ćwiczenia manualne.
Formy:
zbiorowa,
indywidualna.
Środki dydaktyczne: ilustracje dzieci z różnych stron świata, ilustracje domów dzieci z różnych stron świata, mapa świata, globus, atlasy, płyta CD z nagraniem piosenki pt.„Mała Chinka” , karty pracy, puzzle.


Przebieg zajęcia.
1. Powitanie dzieci,
2. „Dzieci z różnych stron świata” – omówienie wyglądu dzieci na podstawie ilustracji.
Polak,
Chińczyk,
Japonka,
Eskimos,
Indianin,
Murzyn.
3. Prezentacja mapy i globusa – nazywanie kontynentów, umieszczanie ilustracji dzieci na odpowiednim kontynencie. Zwrócenie uwagi na kolory zaznaczone na mapie i globusie. Następnie posiłkując się ilustracjami nauczycielka opowiada o ludziach żyjących w różnych częściach świata, ich odmiennej kulturze, języku, zwyczajach, strojach, architekturze, domach pokazując ilustracje.
4. „Nasza podróż” – zabawa ruchowa o charakterze dramowym za pomocą gestu i mimiki twarzy przy muzyce
Pokaz ruchem przez nauczycielkę, że: płynęła statkiem, leciała samolotem, szła pieszo i jechała na wielbłądzie, aż dotarła do jakieś wioski, gdzie jadła i piła, gdzie bawiła się i śpiewała. Zachęcenie dzieci do udziału w zabawie.
5. „Zgadnij o kim, mówię?” - rozwiązywanie zagadek słownych i obrazkowych dotyczących dzieci świata, ich domów, strojów.
6. „Mała Chinka” – zabawa ruchowa przy piosence.
7. „Dzieciaki i ich domy” – układanie obrazka w całość. (5 latki 6-7elemntów, 6latki 9-10 elementów). Prezentacja wykonanych kart pracy w holu przedszkola.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.