X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20149
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęć hospitowanych "Jesienne drzewa"

KONSPEKT ZAJEĆ
HOSPITOWANYCH PRZEZ OPIEKUNA STAŻU
roku szkolnym 2011/2012, dn. 23.09.2011r.

Temat: Jesienne drzewa
Grupa wiekowa: 4i5latki
Cele szczegółowe (dziecko potrafi, umie):
• odpowiada na pytania pełnym zdaniem,
• stara się tworzyć kilkuzdaniową wypowiedź na temat jesiennych drzew,
• poprawnie dokonuje analizy i syntezy sylabowej wyrazów: drzewa, liście, kasztanowiec, klon, dąb, jarzębina,
• prawidłowo grupuje owoce z liściem danego drzewa.
• czyta całościowo wyrazy: drzewa, jesień
• śpiewa piosenkę „Jesień” i ilustruje ją ruchem,
• tworzy pracę plastyczną na temat,
• łączy w wypowiedzi plastycznej różne techniki,
• opisuje swoją działalność plastyczną.
Metody:
Ćwiczebna, pogadanka heurystyczna, ekspresyjna
Środki dydaktyczne:
Tekst, płyta z piosenką „Jesień”, odtwarzacz CD, rysunki drzew (klon, kasztanowiec, dąb), liście zebrane w czasie wycieczki, duże karty z wyrazami do holistycznego czytania: drzewa, jesień, kartki, klej, farby, bibuła, kredki „Bambino”
Punkty podstawy programowej: 1.1, 1.3, 3.1, 8.1, 8.2, 9.2, 12.3, 13.3, 14.6,

Przebieg zajęć:
1. Powitanie słowami: Witam wszystkich, którzy...
2. Kilkuzdaniowe wypowiedzi na temat jesiennych drzew spotkanych na spacerze.
Oglądanie ilustracji drzew (klon, jarzębina, kasztanowiec, dąb), podział na sylaby nazw drzew.
3. Całościowe czytanie wyrazów: drzewa, jesień
-ćwiczenia oddechowe – dmuchanie na liście

4. Dobieranie owoców do liści określonego drzewa (jarzębina – liść robinii akacjowej, kasztan – liść kasztanowca itd.).

5. Śpiewanie piosenki „Jesień”
-nauka drugiej zwrotki piosenki,
- ilustrowanie ruchem treści piosenki

6. Wykonanie pracy plastycznej różnymi technikami:
- podanie tematu pracy,
- omówienie sposobu wykonania,
- swobodna działalność dziecka,
- wystawa i omówienie prac – swobodne wypowiedzi przedszkolaków na temat wykonanej pracy.

7. Ewaluacja zajęć
Kończenie zdania przez przedszkolaków:
Podobały mi się zajęcia, bo .... .
Nie podobały mi się zajęcia, bo .... .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.