X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20038
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Kwiaty pachnące na łące" - scenariusz zajęcia zintegrowanego z dominacją treści przyrodniczych

Prowadząca: Lidia Nitek

Grupa wiekowa: 5,6-latki

Temat kompleksowy: „ Na zielonej łące”

Temat dnia: „ Kwiaty pachnące na łące”

Cele operacyjne:
- utworzy zbiór (zwierząt, roślin) według podanego kryterium;
- podzieli na sylaby, głoski wybrane wyrazy;
- przeliczy elementy w zbiorze;
- rozpozna i nazwie odgłosy wydawane przez zwierzęta żyjące na łące;
- zapozna się z nazwami wybranych kwiatów rosnących na łące;
- dowie się, że kwiaty rosnące na łące posiadają właściwości lecznicze;
- odczyta globalnie nazwy podanych zwierząt i roślin występujących na łące;
- odszuka i wskaże podane wyrazy, litery;
- wyszuka litery i ułoży wyraz według podanego wzoru

Materiały , przybory i narzędzia:

Kartoniki z obrazkami, karty pracy przedstawiające różnorodne zwierzęta, kolorowe pisaki, niebieskie krążki, szablony żab, kwiaty z papieru, płyta z nagraniami odgłosów przyrody, ilustracje kwiatów z podpisami, materiał niebieski- staw, strój dla bociana, opaski na głowę( żabki), obrazki z napisami do globalnego czytania, kartoniki z nazwami wybranych roślin i zwierząt, karty pracy, karty z wydrukowanym alfabetem nożyczki, kleje, kredki


Przebieg zajęcia

1. Grupowy śpiew piosenki „ Na gałązce gwar dziś wielki”

2. Rozwiązanie zagadki

„ Zielony dywan , a na nim kwiatów tyle
Piją z nich nektar pszczoły, osy i motyle”

3. Zabawa dydaktyczna „ Na łące”

Dzieci wybierają spośród obrazków te, które wiążą się tematycznie z pojęciem „łąka”
Dzieci indywidualnie dzielą wyrazy na sylaby i głoski.


4.Rozpoznawanie odgłosów „ Na łące”

Każde dziecko otrzymuje kartę pracy przedstawiającą różnorodne zwierzęta oraz pisak. Dzieci słuchają odgłosów zwierząt- zaznaczają pętelką to zwierzę, którego głos usłyszą i rozpoznają.

5. Zabawa matematyczna „ żaby i bociany”

Na dywanie nauczycielka rozmieszcza niebieskie krążki- stawki W każdym krążku umieszcza wybraną ilość żab. Dzieci- bociany, poruszają się przy muzyce. Na pauzę ustawiają się przy wybranych krążkach. Liczba żab w stawie musi odpowiadać liczbie dzieci- bocianów.


6.Słuchanie wiersza „Łąka”
M. Buczkówny

7.Rozmowa przy ilustracjach na temat „ Kwiaty na łące”

Prowadząca prezentuje ilustracje z wybranymi kwiatami występującymi na łące. Dzieci nazywają kwiaty. Czytają globalnie podpisy umieszczone pod ilustracjami. Dzieci wypowiadają się na temat wyglądu kwiatów, określają ich cechy charakterystyczne. Prowadząca wyjaśnia jakie maja właściwości i zastosowanie kwiaty( zioła) pochodzące z łąk.

8. Zabawa ruchowa połączona z ćwiczeniami oddechowymi „ Kwiaty na łące”

Prowadząca rozkłada na dywanie kwiaty. Dzieci spacerują przy muzyce pomiędzy kwiatami. Na przerwę w muzyce dzieci podnoszą kwiaty i je wąchają ( wdech nosem, wydech ustami.)

9. Zabawa w kole przy piosence „ Rumianki”

10. Zabawa inscenizowana przy piosence „ Bocian i żaby”

11. Zabawa dydaktyczna „Odszukaj wyraz”

Każde dziecko otrzymuje kartonik z wyrazem- nazwą kwiatka. Zadaniem dziecka jest odszukanie obrazka przedstawiającego kwiatka z podpisem

12. Praca z kartą pracy

Każde dziecko otrzymuje kartę pracy przedstawiającą zwierzę lub roślinę łąkową z wydrukowanym podpisem oraz kartę z alfabetem. Zadaniem każdego dziecka jest pokolorowanie obrazka oraz wycięcie z alfabetu wybranych liter i ułożenie wyrazu według podanego wzoru.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.