X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18465
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Czarodziejskie słowa i znaki. Scenariusz zajęcia

SCENARIUSZ ZAJĘCIA.

1. Osoba prowadząca: Marta Nowaczyk- Piela
2. Grupa: II „ Misie”
3. Miejsce: sala przedszkolna, Przedszkole nr 61, ul. Lelechowska 7 w Warszawie
4. Temat zajęcia: „ Czarodziejskie słowa i znaki”.
5. Metody :słowna, improwizacji ruchowej, plastyczna
6. Formy pracy: zajęcia z całą grupa ,zabawy w parach, praca indywidualna dzieci
7. Cele: - rozumienie treści opowiadania
- rozumienie znaczenia zwrotów grzecznościowych
- rozwijanie mowy i myślenia, poprzez odpowiadanie na pytania nauczycielki dotyczące treści opowiadania
- wdrażanie do uważnego słuchania
- rozwijanie dziecięcej wyobraźni poprzez rozbudzanie ekspresji ruchowej dzieci
- umiejętność złożenia obrazka z gotowych elementów.
8. Pomoce: opowiadanie nauczycielki ułożone na podstawie utworu S.Szuchowej „Mateuszek na zaczarowanej wyspie”, kaseta z muzyką, pacynka, strój wróżki, znaczki słoneczek i serduszek wycięte z folii samoprzylepnej, znaczki słoneczek i serduszek z tekturki, papierowe słońce i serce pocięte na kawałki ( komplet dla każdego dziecka- stopniowanie trudności), garnek, sok malinowy, zbożowe kuleczki, łyżki dla wszystkich dzieci.
Czarodziejskie zaklęcie: „ To uprzejmość bez wątpienia atmosferę wokół zmienia”

9. Przebieg zajęcia:
- poznanie Mateuszka – pacynki
- słuchanie opowiadania nauczycielki o postępowaniu Mateuszka ( nauczyciel może w opowiadaniu poruszyć problemy występujące w grupie)
- rozmowa z dziećmi na temat oceny zachowania chłopca, odpowiadanie na pytania nauczycielki np: Czy Mateuszek dobrze zachował się w tramwaju?
Czy był grzeczny w sklepie?
Dlaczego dzieci nie chciały się z nim bawić?
Dlaczego nikt mu nie pomógł posprzątać ? itp.

- spotkanie wróżki (przebrana nauczycielka)
- wspólna wyprawa na zaczarowaną wyspę (opowieść ruchowa)
- wspólne przygotowanie eliksiru grzeczności (np. wrzucanie do garnka z owocowym sokiem, chrupek kukurydzianych lub czekoladowych itp.)
- nauka czarodziejskiego zaklęcia
- próbowanie eliksiru ( indywidualne łyżeczki)
- powrót z zaczarowanej wyspy do przedszkola ( opowieść ruchowa)
- pomoc Mateuszkowi w posprzątaniu
- losowanie znaczków
- naklejanie znaczków
- zabawy w parach przy muzyce
- wytłumaczenie dzieciom indywidualnego zadania do wykonania
- zaproszenie dzieci do stolików i praca indywidualna. Układanie puzzli w kształcie serca i słońca- symbole grzecznego zachowania. Stopniowanie trudności, indywidualne tempo pracy.
Marta Nowajczyk- Piela
Przedszkole nr 61 w Warszawie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.