X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17937
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Biało-czerwone. Konspekt zajęć przepołudniowych

KONSPEKT ZAJĘĆ PRZEDPOŁUDNIOWYCH DLA GRUPY 3 LATKÓW

Blok tematyczny: Białystok moje miasto
I. RANEK
1. Swobodne zabawy dzieci w kącikach zainteresowań
CEL: dzieci porządkują zabawki po skończonej zabawie.
2. „Dmuchanie bibułki”- ćwiczenia oddechowe
CEL: zwiększenie pojemności płuc
3.„Poranna zaprawa” – zabawa ruchowa z muzyką
CEL: dzieci poruszają się w rytm muzyki
PRZEBIEG: Dzieci maszerują w kole w rytm muzyki, co czwarty krok przytupują i klaszczą nad głowami. Na sygnał gwizdka wykonują zwrot w przeciwną stronę i kontynuują marsz zgodnie z ustaloną zasadą.


II ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Temat zajęć: Biało-czerwone.
CELE:
- utrwalenie nazw kolorów biały czerwony
- układanie klocków według zaprezentowanej kolejności
-przeliczanie elementów zbioru we własnym zakresie
-odnajdywanie przedmiotów w sali w określonym kolorze
METODY:
- metody oparte na słowie: opis,
-metody oparte na obserwacji : pokaz,
-metody oparte na praktycznej działalności uczniów: laboratoryjna, zajęć praktycznych;
FPRMY:
-indywidualna
-grupowa

PRZEBIEG:
1. „ Białe jak.., czerwone jak...” - nauczycielka pokazuje dzieciom flagę Polski i pyta o barwy jakie na niej się znajdują. Dzieci nazywają kolory. Nauczycielka prosi by podały nazwy przedmiotów białych i czerwonych przedmiotów znajdujących się w Sali.
2. „Biały, czerwony, czerwony ” - Nauczycielka pokazuje dzieciom guziki układając w sekwencji: biały czerwony, czerwony. Dzieci określają ich kolor według wyznaczonej kolejności. Nauczycielka wspólnie z dziećmi przelicza guziki. Pyta ile jest białych a ile czerwonych. Następnie układa ponownie zaprezentowaną sekwencję prosząc dzieci o pomoc. Wybrane dziecko dokłada następny guzik. Nauczycielka zwraca uwagę na powtarzające się kolory guzików. Wspólnie z dziećmi nazywają głośno te kolory: biały, czerwony, czerwony, biały, czerwony, czerwony itd. W tym czasie nauczycielka wskazuje wskazówką o którym kolorze mówimy. Następnie dzieci układają swoje guziki według podanego przez nauczycielkę rytmu. Nauczycielka sprawdza poprawność wykonanego zadania.
3. „ Biały, czerwony” – zabawa orientacyjno-porządkowa
CEL: dzieci reagują na określone w zabawie polecenia
PRZEBIEG: Dzieci podzielone na 2 grupy. Każda grupa ma przydzieloną plakietkę z innym kolorem. Dzieci w grupach zajmują wyznaczone miejsce w rogu dywanu. Na komendę wydaną przez nauczycielkę na środek wybiegają wymienione „kolory”. Polecenie „wracamy” oznacza, iż wszystkie dzieci wracają na swoje miejsce. Gdy nauczycielka wydaje komendę „biało-czerwony” na środek wybiegają wszystkie dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.