X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17936
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Korale dla babci

KONSPEKT ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA GRUPY 3 LATKÓW
Blok tematyczny: Moja babcia i mój dziadek

Temat zajęć: Korale dla babci - NAWLEKANIE MAKARONU

CEL GŁÓWNY:
- rozwijanie sprawności manualnej (lub motoryki małej),
-przygotowywanie ręki do pisania
CELE SZCZEGÓŁOWE:
- zachęcanie dzieci do obdarowywania bliskich prezentami
- wdrażanie do zachowania porządku na miejscu pracy
-określanie kształtu i faktury przedmiotu
-rozpoznawanie przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku
-bogacenie słownika czynnego
-posługiwanie się pojęciami długi, krótki
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-woreczek,
-makarony w różnym kształcie,
-sznurowadła,
-podkładki,
-karteczki z imionami i nazwiskami dzieci
METODY WG. KUPISIEWICZA:
- metody oparte na słowie: pogadanka, opis,
- metody oparte na obserwacji: pokaz,
- metody oparte na praktycznej działalności: zajęć praktycznych
FORMY:
-zbiorowa
-indywidualna

PRZEBIEG:
1. „Niespodzianka” – zabawa dydaktyczna – zaczarowany worek
Nauczyciel wyjmuje woreczek i mówi: „Przyniosłam Wam dzisiaj w tym woreczku niespodziankę. Za chwilę wybiorę jedno dziecko które będzie mogło dotknąć i opisać nam ten przedmiot. Waszym zadaniem będzie odgadnąć co w tym woreczku jest. Nauczyciel wybiera dziecko które poznaje przedmiot za pomocą zmysłu dotyku i opisuje go dzieciom. Nauczyciel zadaje pytania pomocnicze: Czy ten przedmiot jest: miękki –twardy, długi- krótki, gładki- chropowaty? Co możemy niego zrobić? Dzieci odgadują. Dziecko wyjmuje z woreczka pokazując dzieciom makaron
2. „Korale dla babci”- nawlekanie makaronu
Nauczyciel: Zobaczcie co ja zrobiłam z makaronu. (Wyjmuje bransoletkę i korale z makaronu). To jest prezent dla mojej Babci. N:Co jest dłuższe: korale, czy bransoletka. Porównajmy.
Jak myślicie w jaki sposób wykonałam tę bransoletkę i te korale?
Kto spróbuje podejść i z dostępnych przedmiotów wykonać taką bransoletkę ( wykłada nić i makaron przed dziećmi. Dzieci zgłaszają się i kolejno podchodzą próbując nawlec makaron na nitkę.
Teraz wy może cie wykonać przy stolikach wybraną rzecz (korale lub bransoletę dla swojej babci.). Zapraszam do pracy. ( na stolikach leżą podkładki, makaron, sznurowadła, karteczki z podpisem imienia i nazwiska). Dzieci nawlekają makaron na nitkę.
3. „Nasze prace” – wystawa prac
Pod koniec zajęć tworzymy wystawę na jednym ze stolików. Dzieci ustawione w pociąg podziwiają pracę kolegów. Nauczyciel pyta czyje korale są najdłuższe z czyje najkrótsze. Na kolejnych zajęciach malujemy farbami makarony.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.