X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17723
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bezpieczni na co dzień - zabawy dydaktyczne w grupie dzieci 4 letnich

Temat: „Bezpieczni na co dzień” – zabawy dydaktyczne.

Cel z Podstawy Programowej:
Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych
Cele ogólne:
Poznawczy:
- Zapoznanie z potencjalnymi źródłami niebezpieczeństwa wokół nas,
- Nabywanie przez dzieci umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrażających zdrowiu
i bezpieczeństwu,
- Poszerzanie słownika czynnego i biernego dzieci
Kształcący:
- Kształtowanie umiejętności myślenia przyczynowo – skutkowego
-Kształtowanie umiejętności właściwego posługiwania się kredką oraz wytrwałego kolorowania w obrębie konturu
- Wdrażanie do uważnego słuchania
Wychowawczy:
- Uwrażliwianie na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych

Metody: rozmowa kierowana, metoda zadań otwartych
Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Pomoce dydaktyczne: historyjka obrazkowa „Przygoda Kasi”, wybrane znaki graficzne
Środki dydaktyczne: kartoniki w trzech kolorach dla każdego dziecka po jednym, sylweta dłoni dla każdego dziecka, kredki

Przebieg zajęć:

1. Zaproszenie dzieci do koła, powitanie wierszykiem i piosenką.
2. Rozmowa kierowana przy historyjce obrazkowej „Przygoda Kasi”
3. „Trzy kolory” – zabawa ruchowa z elementem orientacyjno – porządkowym. Utrwalenie nazw trzech kolorów. Wdrażanie do przestrzegania umów ustalonych
w zabawie. Podział dzieci na trzy zespoły.
4. „Kolorowe łapki” – praca plastyczna w zespołach. Kolorowanie w obrębie konturu. Doskonalenie umiejętności właściwego trzymania kredki oraz wdrażanie do wytrwałości w pracy.
5. „Czy tak można?”- zabawa dydaktyczna. Wyszukiwanie bezpiecznych oraz stwarzających potencjalne zagrożenie miejsc w sali, oznaczanie ich wcześniej ustalonym kolorem. Wdrażanie do logicznego myślenia, przewidywania skutków swoich działań oraz uwrażliwianie na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych. Doskonalenie umiejętności argumentowania oraz budowania zrozumiałej wypowiedzi na dany temat.
6. „Stop – uwaga!” – zabawa ruchowa z elementem szybkiej identyfikacji wybranych znaków graficznych.
7. Podziękowanie za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.