X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1772
Przesłano:

Wyodrębnienie i ilustrowanie kolejnych zdarzeń w baśni H.Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami"

Blok tematyczny: Baśnie opowiadane przez babcie

Cele ogólne:

- rozwijanie umiejętności opowiadania
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się pełnym zdaniem
- kształcenie umiejętności przekształcania zdań oznajmujących w równoważniki zdań
- rozwijanie umiejętności formułowania odpowiedzi na pytania
- rozwijanie wrażliwości na los innych
- kształcenie umiejętności przestrzegania norm i zasad podczas zabawy i pracy
- rozwijanie umiejętności przedstawienia postaci środkami plastycznymi

Cele operacyjne: Uczeń:

- wie kim był H. Ch. Andersen
- umie słuchać ze zrozumieniem czytany przez nauczyciela tekst
- potrafi formułować wypowiedzi na podany temat
- umie zwięźle odpowiadać na pytania
- potrafi przekształcać zdania na równoważniki zdań
- potrafi wyodrębniać kolejne zdarzenia
- potrafi wykonać pracę plastyczną na określony temat

Metody:

- informacyjne (narracja)
- heurystyczne (problemowa)

Formy:

zbiorowa jednolita, indywidualna jednolita, grupowa

Środki dydaktyczne:

"Koncert fortepianowy b - moll Op. 23" P. Czajkowskiego,rozsypanka zdaniowa, podręcznik "Moja szkoła. Klasa III", rebus matematyczny, kartony, pędzle, taśma klejąca, farby;



Przebieg lekcji

1.Przypomnienie informacji o H.Ch. Andersenie.
2.Rozwiązanie rebusu matematycznego - załącznik nr 1.(Podział klasy na dwie grupy. Każdy z członków grupy indywidualnie wykonuje dodawanie i odejmowanie sposobem pisemnym w zakresie 1000 w celu ułożenia hasła:
I grupa: Dziewczynka
II grupa: z zapałkami)
3.Wysłuchanie baśni "Dziewczynka z zapałkami".
4.Chronologiczne układanie planu baśni z rozsypanki zdaniowej
5.Zabawa ruchowa - "Mijanie osób".
6.Przekształcanie zdań oznajmujących w równoważniki zdań i zapisanie ich na tablicy.
7.Przepisanie tekstu do zeszytu z utrudnieniem.
8.Kontrola koleżeńska.
9.Opowiadanie baśni według planu.
10.Wykonanie ilustracji do baśni.
11.Wystawa prac i ich omówienie.
12.Podsumowanie lekcji.
13.Ocena aktywności uczniów.


Załącznik nr 1

I GRUPA

1. 2. 3. 4. 5. 6.
124 567 342 235 712 347
+233 +332 +244 +542 +285 +451 _____ _____ _____ _____ _____ _____



7. 8. 9. 10. 11.
998 677 876 567 999
-100 -444 -543 -352 -555
____ ____ ____ ____ ____


997 |444| 357|233|798| 586|215 |898| 333|777 |899
W | A | D |Y |C | I |K |Z | N | E |Z

HASŁO:

|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

II GRUPA

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
229 178 327 777 133 576 677
+128 +170 +339 +133 +536 -355 -444 ____ ____ ____ ____ ____ ____ ____



8. 9. 10.
999 588 876
-367 -455 -543
____ ____ ____



233 |666| 333 |357| 910 |133| 241 |669| 632 |348
K A I Z P M Ł A A Z


HASŁO:

|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.