X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17698
Przesłano:

Jak przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty - konspekt lekcji

Mgr Magdalena Tracewicz 07.12.2012

Konspekt Lekcji – godzina do dyspozycji wychowawcy

Jak przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty

1. Zagadnienia Programowe.
Pomoc w przygotowaniu się do próbnego egzaminu szóstoklasisty

2. Cel Ogólny.
Zapoznanie z procedurą kodowania karty odpowiedzi

3. Temat Lekcji: Jak przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty.

4. Cele operacyjne lekcji.

• uczeń poznaje zasady poprawnego kodowania arkusza odpowiedzi
• uczeń potrafi odnaleźć błędy w kartach odpowiedzi
• uczeń potrafi poprawnie zakodować swój arkusz odpowiedzi
• uczeń poznaje zasady, o których powinien pamiętać, w trakcie rozwiązywania sprawdzianu
• uczeń wie, co powinien ze sobą zabrać

5. Techniki wychowawcze: praca w małych grupach, rozmowa kierowana, burza mózgów.

6. Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna.

7. Środki dydaktyczne: arkusze egzaminacyjne CKE, plansza


Przebieg Lekcji

1. Przywitanie

2. Wprowadzenie tematu (cele lekcji): Zbliża się termin próbnego egzaminu szóstoklasisty. Już w kwietniu napiszecie swój pierwszy egzamin, w którym sprawdzicie, czego nauczyliście się przez 6 lat codziennej pracy na lekcjach. Na dzisiejszej lekcji wychowawczej dowiemy się, jak powinien wyglądać poprawnie zakodowany arkusz odpowiedzi, oraz jakich błędów unikać.

3. Podanie tematu lekcji: Jak przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty

4. Rozwinięcie: Prezentacja poprawnie wypełnionego arkusza. Zwrócenie uwagi na nr. PESEL i kod ucznia na 1-stronie. Zapoznanie z zasadami poprawnego zaznaczania odpowiedzi i poprawiania zaznaczonych omyłkowo.

• Podział na 4 grupy: Każda grupa otrzymuje błędnie zakodowane arkusze, ich zadaniem jest wskazać, jakie błędy pojawiły się na nich. Jedna osoba z grupy opowiada, jaki arkusz otrzymała grupa i jak należy go poprawić.

• Każdy uczeń otrzymuje arkusz. Każdy uczeń otrzymuje swój PESEL oraz kod ucznia. Każdy uczeń wypełnia arkusz danymi

• Na tablicy pojawia się plakat z rzeczami, które można wziąć ze sobą na salę oraz z rzeczami niedozwolonymi

Co można zabrać Rzeczy Niedozwolone
Legitymacja Komórka
Długopis czarny Napój
Ołówek Kanapka
Gumka Miś
Linijka Piórnik
Kątomierz Kalkulator
Cyrkiel

Uczniowie wybierają przedmioty, które mogą wziąć ze sobą i uzasadniają wybór.

5. Podsumowanie lekcji: Nauczyciel zadaje pytania dotyczące lekcji.

6. Zakończenie: Podziękowanie za udział w lekcji, słowna ocena pracy na lekcji klasy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.