X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17193
Przesłano:

Scenariusz zajęć lekcyjnych "Żaby"

KONSPEKT ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

1. Data, miejsce :
23 marzec 2012, SOSW nr 1 w Gdyni
2. Temat zajęć :
„Żaby”
3. Cele :
OGÓLNE :
- rozwijanie i rozszerzanie zakresu pojęć na temat symbolu wiosny - żaby
- utrwalanie znajomości koloru zielonego
SZCZEGÓŁOWE :
- potrafi dokonać ilustracji ruchowej treści piosenki
- potrafi prawidłowo oddychać wprawiając w ruch drobne przedmioty
- potrafi wskazać żabę – odpowiadając na pytanie gdzie jest
- nazwać żabę podczas prezentacji – odpowiadając na pytanie „Co to jest?”
- potrafi skakać jak żaba
- nasladuje odgłosy żab
- wskazuje kolor zielony
- nazywa kolor zielony
- potrafi malować rękami
4. Metody :
- werbalna – opis, rozmowa
- oglądowo – eksponująca – obserwacja, pokaz (scenka, tekst piosenki)
- praktycznego działania – wykonywanie poleceń nauczyciela podczas zajęć, działania plastyczne

5. Formy :
- indywidualna
- zbiorowa
6. Środki :
Pluszowe żaby, materiał zielony, tamburyn, sznur, miska z wodą, papierowe szablony żab, tace, farba, pędzel, duże kontury żab, arkusz papieru, tasma dwustronna, nagrody – naklejki

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I. Zajęcia wstępne

II. Częsć główna:
a) wprowadzenie do tematu – zaproszenie dzieci na wiosenną łąkę – marsz przy akompaniamencie tamburyna
b) element niespodzianki – tajemniczy gość witający się z uczniami w żabim języku – kum, kum
c) scenka – krótka inscenizacja – żaby skaczące po łące i wskakujące do jeziora – ćwiczenia dźwiękonaśladowcze – hop, hop, hop; plum;
d) piosenka „Zielone żabki”
e) Zabawa pluszowymi żabami – naśladowanie ruchów nauczyciela
f) Zabawa ruchowa - skaczemy jak żaby, czekając na swoją kolej wskakujemy do koła zrobionego ze sznura, imitującego jezioro
g) Pochwała słowna
h) Zabawy logopedyczne – dmuchanie żab z papieru pływających na wodzie
i) Ekspresja konkretna – zamalowywanie konturów żab dłońmi, palcami pomalowanymi na zielono – umieszczenie ich na wspólnej płaszczyźnie imitującej jezioro
j) Wspólna ocena i wystawa prac

III. Zajęcia końcowe
Sprzątanie stanowiska pracy.
Czynności samoobsługowe w toalecie.
Relaksacja.
Obiad.
Pożegnanie piosenką.

Aleksandra Grabczak – Urbaniak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.