X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17071
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienny tor przeszkód - scenariusz zajęć otwartych w grupie dzieci 4-5 letnich

Grupa: dzieci 4-5 letnie
Data: 23 X 2012r.

Cel główny:

Wyrabianie ogólnej sprawności ruchowej dzieci z wykorzystaniem różnorodnych metod i zabaw

Cele operacyjne: Dziecko
- jest sprawne fizycznie,
- prawidłowo wykonuje zadania i ćwiczenia ułożone na torze przeszkód oraz podczas rozgrzewki,
- zna różne formy rozwijania sprawności fizycznej,
- dba o bezpieczeństwo swoje i innych podczas pokonywania toru przeszkód

Metody: obserwacja, instrukcja, pokaz, zadań stawianych dziecku

Formy: indywidualna jednolita, grupowa jednolita

Środki dydaktyczne: szarfy, sznurek, balony, stoliki przedszkolne, ławeczka, hula hop, woreczki, koce

Literatura:
1. Owczarek S.: Gimnastyka przedszkolaka.Warszawa WSIP 2007.
2. Gniewkowski W., Wlaźnik K.: Wychowanie fizyczne. Warszawa WSIP 1985.


Przebieg działania:

I Część wstępna

1. Marsz po obwodzie koła, rozgrzewka, przygotowanie do zajęć.
2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych – „Przewiń się przez szarfę”.
Na sygnał dzieci wchodzą do szarfy, przeciągają ją oburącz w górę, naprężają ją nad głową. Starają się wykonać ćwiczenie sprawnie i szybko.
3. Skoki do szarfy i z szarfy.
Dzieci stoją przed szarfami ułożonymi w kółka. Obunóż wskakują do kółka, a następnie wyskakują z niego. Starają się nie dotykać szarfy stopami.
4. „Wiatraczki” – dzieci zakładają szarfy na przedramię, wprawiają ja w ruch, starają się kręcić tak, by nie spadła ona na podłogę.
5. „Nie daj zabrać szarfy” – jedno dziecko siedzi z nogami ugiętymi. Stopą trzyma koniec szarfy. Drugie dziecko siedzi przed nim, trzymając dłońmi drugi koniec szarfy. Ciągnie szarfę w dwoją stronę, starając się wyciągnąć ją partnerowi spod stopy.

II TOR PRZESZKÓD – część właściwa

1. Czołganie się pod dwoma złączonymi stolikami.
2. Skok obunóż w górę z miejsca – do zawieszonego balonu (wprawienie go w ruch)
3. Przejście po ławeczce – utrzymanie równowagi, ręce odwiedzione w bok.
4. Celowanie do zawieszonej obręczy woreczkiem (dziecko bierze z kosza jeden woreczek i wykonuje jeden rzut do lekko rozbujanego hula hop).
5. Slalom na czworakach między nogami jednego stolika.
6. Przesuwanie się na brzuchu na kocu rozłożonym na dwóch złączonych stolikach – pełzanie, ćw. siły mięśniowej.

III Część końcowa

Ćwiczenia uspokajające:
1. Ćwiczenia oddechowe z unoszeniem rąk do góry.
2. Leżenie na plecach z zamkniętymi oczami. Wskazywanie ręką kierunku skąd słychać dzwoneczek. (Nauczyciel zmienia swoje położenie w sali, po czym dzwoni dzwoneczkiem).
3. Podziękowanie dzieciom za udział oraz rodzicom za przybycie na zajęcia otwarte.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.