X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1626
Przesłano:

Scenariusz zajęć: "Szkatułeczka sprzed lat" - decoupage

Termin: maj

Czas trwania: około 180 minut

Cele ogólne:

· budzenie zainteresowań nowymi technikami plastycznymi,
· poznanie nowej techniki zdobienia przedmiotów - decoupage shabby chic,
· doskonalenie sprawności manualnych,
· wzbogacanie dziecięcych przeżyć estetycznych.

Cele szczegółowe:

Dziecko:
· poznaje nową technikę plastyczną,
· dokładnie i estetycznie wykonuje pracę plastyczną.
· potrafi wypowiedzieć się na temat odbytych zajęć i wykonanej przez siebie pracy.

Metody: słowna, oglądowa, praktycznego działania

Środki dydaktyczne: patyna ,świeca ,farba akrylowa, papier ścierny ,klej , serwetki trójwarstwowe, lakier akrylowy.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie

2.Zapoznanie dzieci z tematem zajęcia plastycznego

3.Omówienie stylu shabby chic :

Shabby chic to styl w dekoratorstwie zapoczątkowany w Wielkiej Brytani. Polega on na odnalezieniu uroku w przedmiotach starych, wysłużonych w skutek codziennego użytku. Głównym założeniem shabby chic jest nadanie wnętrzu eleganckiego efektu poprzez zastosowanie mebli i przedmiotów dekoracyjnych wybranych z uwagą na ich wiek i zużycie. Styl shabby chic charakteryzują wyblakłe kolory pastelowe i niezbędna prostota.
W decoupage shabby chic jest naśladowany poprzez malowanie, nacieranie rantów i uwypukleń świeczką, ponowne malowanie, a następnie ściąganie wierzchniego pokrycia, aż do ukazania podkładu, bądź surowego drewna.

4.Zdobienie przedmiotu
- nałożenie brązowej patyny na drewniane pudełko:
*każde z dzieci otrzymuje drewniane pudełeczko i ma za zadanie pokrycie je za pomocą szmatki brązową patyną
- przetarcie spatynowanej szkatułki świecą :
*po wyschnięciu patyny uczniowie przecierają wszystkie kanty przedmiotu kawałkami świecy w celu łatwiejszego zdarcia wierzchniej warstwy farby
- pomalowanie pudełka jasną farbą akrylową:
*po wyschnięciu farby i przetarciu kantów świecą dzieci malują szkatułkę kremową farbą akrylową
- przetarcie przedmiotu papierem ściernym w celu uzyskania efektu starości:
* w momencie, kiedy jasna farba akrylowa jest sucha, uczniowie przecierają pudełko papierem ściernym w miejscach ,gdzie położyli świecę –po tej czynności szkatułka jest gotowa ,by przykleić na nią motyw serwetki
- wybranie i przyklejenie motywu z serwetki:
* uczniowie wybierają motyw z trójwarstwowej serwetki , wydzierają go bądź wycinają, następnie rozwarstwiają i przyklejają na przedmiocie
- polakierowanie szkatułki lakierem akrylowym:
*po wyschnięciu kleju dzieci nakładają warstwę wodnego lakieru akrylowego i odkładają pracę na 20 minut

5. Prezentacja wykonanej pracy

6.Ocena zajęć przez uczestników

7.Zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.