X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16087
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wolę wodę, bo daje życie. Scenariusz zajęcia w przedszkolu

Scenariusz zajęcia w przedszkolu.
Grupa : dzieci 3-letnie
Prowadzenie : Liliana Pieprzyk
Temat : Wolę wodę, bo daje życie.
Cele operacyjne : dziecko:
- poznaje pojęcia: woda, źródło,
-zdobywa wiedzę skąd pochodzi woda,
- rozumie jakie jest znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin.
Metody : słowna, percepcyjna, działań praktycznych.
Formy : indywidualna, zbiorowa.
Środki wspomagające: postać Zdrojka, zagadki, ilustracje, folia farby, woda, CD, emblematy z motywem fali.

Przebieg zajęcia.

1.Zapoznanie z tematem zajęcia. Przedstawienie postaci Zdrojka.
2.Ćwiczenia słuchowe. Dzieci słuchają płyty z zamkniętymi oczami i określają, z czym te odgłosy im się kojarzą (szum fal, plusk wody, szmer źródełka, kąpiel, odpoczynek na plaży).
3.Rozwiązywanie zagadek słowno – obrazkowych. Dzieci odgadują zagadki , wśród ilustracji rozłożonych na dywanie wybierają obrazek, który jest rozwiązaniem zagadki.
Co to jest, służy do picia oraz do mycia . Bez niej na Ziemi nie byłoby życia?

Korzeń w ziemi, pień, gałęzie. W lesie, w polu, w parku-rosną prawie wszędzie.

Są zielone, żyją i oddychają, ale rąk i nóg nie mają, jak się razem nazywają?

Mali w przedszkolu czytają, duzi w pracy pracują, jak się razem nazywają?

Ta rodzina wielka jest, są tam krowa, koń i pies.

4.Rozmowa z dziećmi na temat – komu potrzebna jest woda.

5.,,Kropla wody wędruje w naszej sali”
Dzieci podchodzą do przygotowanego z folii aluminiowej biegu rzeki od źródła po morze. Nauczycielka wlewa trochę wody, dzieci obserwują jej bieg.

6.„Podróż po przedszkolu”. Dzieci wybierają się na wycieczkę po przedszkolu. Odszukują wszystkie miejsca , w których znajduje się woda i zaznaczają to miejsce kartonikiem z motywem fali.

7.„Połącz w pary”. Zadaniem dzieci jest połączyć w pary dwa pasujące do siebie obrazki mówiące o zastosowaniu wody.

8.,,Wędrujące krople”- zabawa ruchowa ( muzyka relaksacyjna).
Dzieci naśladują poruszając się za nauczycielką kolejno strumyk, potok, rzekę.
Omijają kolejne przeszkody. Dochodzą do folii malarskiej, którą delikatnie rozwijają. Falują folią naśladując morze : leniwe, szumiące z lekkimi falami, wzburzone itp.
Na zakończenie zabawy rozkładają folię i siadają na około niej.

9.„Wodny obraz”. Dzieci malują farbami plakatowymi pracę na temat „Komu potrzebna jest woda?”. Grupa chętnych dzieci wykonuje pracę plastyczną przeznaczoną na konkurs.

10.Podsumowanie zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.