X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15913
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy sportowe - konspekt zajęcia

przeprowadzonego w grupie II A „ Delfinki”

Prowadząca : Romana Kiernożycka

CEL OGÓLNY: Rozwijanie umiejętności bezpiecznego poruszania się podczas zabaw ruchowych na powietrzu.

CELE OPERACYJNE - Dziecko:
- porusza się po wyznaczonym terenie w ogrodzie przedszkolnym;
- reaguje na dźwięk instrumentu (tamburyn) w czasie zabaw ruchowych;
- biega w różnych kierunkach bez potrącania innych.

METODY: zabawy naśladowcze, zadaniowa

FORMY: praca z grupą, zabawy ruchowe na powietrzu

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: krążki, szarfy, chorągiewki, tamburyn,


PRZEBIEG:

1. Podanie celu zajęcia, przypomnienie zasad zachowania w czasie zajęć w ogrodzie (bawimy się na wyznaczonym terenie, biegamy bez potrącania).

2. „Dzieci idą na spacer” – zabawa orientacyjno-porządkowa mięśniowych- dzieci na polecenie nauczycieli wychodzą z domu ( szarfy) , rozchodzą się w różnych kierunkach , na dźwięk tamburyna szybko wracają do swoich domów

3. „Ptaki w gniazdach” – zabawa orientacyjno-porządkowa z elementami równowagi – na wyznaczonym terenie leżą rozłożone na trawie krążki ( gniazda). Ptaki siedzą w gniazdach w pozycji kucznej. Po sygnale dźwiękowym wylatują i szukają pożywienia. Niespodziewany hałas ( tamburyn) płoszy ptaki , które uciekają do swoich gniazd. Zabawę powtarzamy – ptaki w gniazdach stoją na jednej nodze.

4. Dzieci zbierają krążki, maszerują z nimi po kole, oddają je nauczycielowi.

5. „Kot jest , kota nie ma” – zabawa z elem. przysiadu Dzieci są myszkami i na zapowiedz „ Kota nie ma !„ rozbiegają się po terenie. Na zawołanie „ Kot jest!” myszki chowają się
( dzieci przysiadają obejmując rękoma kolana , a głowę opuszczają nisko.

6. „Wiatraczki” – zabawa z elementem równowagi – dzieci stoją w rozsypce, daleko jedno od drugiego. Nauczycielka staje przed grupą z chorągiewką w ręce, wykonuje jeden obrót Domko la siebie i poleca dzieciom okręcić się tak samo. Przy ruchu drugą ręką wiatraczki obracają się w drugą stronę . Gdy wiatr cichnie ( chorągiewka w dół) , wiatraczki stoją spokojnie , a gdy wiatr wieje , obracają się wokoło.

7. „Lisek” – zabawa bieżna – Nauczycielka wyznacza z pośród grupy dwie osoby , które będą myśliwymi, pozostałym dzieciom rozdaje szarfy jako ogony. W trakcie zabawy myśliwi muszą zdobyć jak najwięcej ogonów ( zabrać je dzieciom) . Wygrywa ten lis , któremu najdłużej udaje się uciekać przed myśliwymi. dzieci biegają w różnych kierunkach przy dźwiękach tamburyna, na przerwę w muzyce, skaczą w różnych kierunkach.

8 Zakończenie zajęcia - rozmowa z dziećmi na temat tego, która z zabaw była najbardziej atrakcyjna, co było łatwe, trudne, itp.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.