X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15778
Przesłano:

Wiosna w sadzie i w ogrodzie - scenariusz zajęć z edukacji plastycznej

Scenariusz zajęć z edukacji plastycznej w klasie II a

Prowadząca zajęcia Maria Marucha

Temat bloku: Wiosna w sadzie i w ogrodzie

Temat dnia: Przedstawienie środkami plastycznymi kompozycji pt.: „Co kwitnie w sadzie?”

Cele:
• określanie kształtów, wielkości i barw
• rozwijanie wyobraźni plastycznej
• utrwalenie wiadomości o krajobrazie
• kształcenie wrażliwości na piękno przyrody
• utrwalenie piosenki pt.: „W sadzie”

Techniki:
• malowanie farbami plakatowymi i pastą do zębów
• rysowanie kredkami i wyklejanka z bibuły
• frottage
• wycinanka z wyklejanką z popcornu

Metody pracy:
• pogadanka
• pokaz
• instruktarz
• twórcza praca w grupach

Środki dydaktyczne:
kartki, farby, klej, papier kolorowy, pasta do zębów, pędzle, kredki, bibuła, kawałki tektury, pocięta gąbka, popcorn, plansza demonstracyjna „Sad”, wiersze M. Konopnickiej „Jabłonka”, W. Domaradzkiego „W kwietniu”(frag.), T. Chwastek - Latuszkowej „Kwiecień”, podkład muzyczny na płycie CD do piosenki pt.: „W sadzie”, odtwarzacz płyt CD .


Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie do tematu
2. Wysłuchanie czytanych przez n-la wierszy: W. Domaradzkiego „Kwietniu” (frag.), T. Chwastek- Latuszkowej „Kwiecień” oraz M. Konopnickiej „Jabłonka”.
3. Wypowiedzi dzieci na temat treści wierszy.
4. Oglądanie planszy dydaktycznej „Sad”
5. Śpiewanie piosenki pt.: „W sadzie”
6. Podanie tematu, podział na grupy i omówienie technik
Grupa I – malowanie farbami plakatowymi i pastą do zębów – malowanie kształtów drzew, pomalowanie kwiatów białą farbą, nałożenie na nią pasty do zębów połączonej np. z czerwoną farbą

Grupa II – rysowanie kredkami i wyklejanka z kuleczek bibuły – rysowanie kształtów drzew, przyklejanie kwiatów z białych i różowych kuleczek bibuły

Grupa III – frottage – malowanie farbą krawędzi tekturowych kawałków i odciskanie ich na kartce, tworząc kształt drzew, następnie kawałkami pociętej gąbki lub bibuły pomalowanej farbą, odciskamy tworząc kwiaty

Grupa IV – wycinanka z kolorowego papieru z wyklejanką z popcornu – wycinanie z kolorowego papieru kształtów drzew, przyklejanie do nich kulek popcornu, których środki malujemy „mokrą” różową kredką

7. Twórcza praca dzieci
8. Wystawa i ocena prac
9. Ewaluacja

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.