X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15666
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy i gry matematyczne - scenariusz zajęcia otwartego z rodzicami

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO Z RODZICAMI

Grupa: 6 latki

Temat: Zabawy i gry matematyczne

Cele ogólne:
hartowanie emocjonalne,
współdziałanie w zespole,
wyrabianie u dzieci refleksu i szybkiej orientacji w tym, co jest ważne dla osiągnięcia celu,
rozwijanie pamięci, mowy i myślenia.
ćwiczenie pewnych umiejętności matematycznych,
konstruowanie gier – „ściganek”.

Cele operacyjne – dziecko:
kształtuje swoją odporność emocjonalną,
potrafi współdziałać w zespole,
wyrabia u siebie refleks i szybką orientację w tym co jest ważne dla osiągnięcia celu,
rozwija pamięć, mowę i myślenie
doskonali umiejętności matematyczne,
konstruuje gry – „ściganki”.

Metody:
czynna (samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych dziecku),
słowna (dialog),
gry i zabawy.

Formy pracy: z całą grupą, zbiorowa.

Pomoce: duże arkusze szarego papieru, kolorowe flamastry, duża kostka do gry, maskotki (pionki), duże obręcze.

Przebieg:

1. Przywitanie gości. Zabawa integracyjna dzieci z rodzicami „Czy grubi, czy chudzi”.
2.Konstruowanie gier przez dzieci i dla dzieci – zarys metodyki dla rodziców.
3.Wprowadzenie zabawy „Wąż”. Podział dzieci na dwie grupy. Utworzenie na dywanie „węża” z kół serso. Po jego obu stronach siedzą na krzesełkach dzieci z jednej i drugiej grupy. Nauczycielka razem z dziećmi przelicza pola w „wężu”. Razem z dziećmi ustala zasady gry. Drużyna, która pierwsza dotarła do mety, wygrywa.
4.Zabawa ruchowa „Samochody”. Wykorzystanie pozbieranych przez dzieci kół serso. Na znak czerwonego koła wskazanego przez nauczyciela dzieci stoją, zielonego jadą, wymijając się zręcznie, trzymając w rekach „kierownice”.
5.Zaproponowanie dzieciom nowej gry drużynowej. Jest to gra – „ściganka”. Polega na ściganiu się pionków. Dzieci wymyślają, czego ma dotyczyć gra. Nauczyciel wybiera najlepsze pomysły. Konstruuje grę z dziećmi. Użycie w tym celu dużych arkuszy szarego papieru. Wprowadzenie różnych wariantów (np. droga na skróty). Wykorzystanie obręczy jako obszaru do rzucania kostką. Zagranie obu drużyn.
6.Zaproponowanie rodzicom, aby razem ze swoim dzieckiem stworzyli własną grę - „ścigankę”. Wspólna praca nad grami. Nauczyciel zachęca, aby zabrano swoje gry do domu, w celu zagrania ze swoim dzieckiem.
7.Podziękowanie za przybycie i wspólną zabawę oraz pożegnanie rodziców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.