X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15367
Przesłano:

Konspekt zajęć rewalidacyjnych: Co lubię ? - bogacenie słownictwa ( nazwy pożywienia )

Cele zajęć:
Rewalidacyjne:
• usprawnianie sprawności motorycznej artykulatorów
• usprwanianie prawidłowego toru oddechowego
• bogacenie słownika czynnego i biernego
• uwrażliwianie zmysłu smaku i dotyku na zróżnicowane bodźce
• doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej
• doskonalenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Wychowawcze:
• wdrażanie do zachowania dyscypliny pracy podczas zajęć
• kształtowanie nawyku utrzymania ładu i porządku w miejscu pracy
• zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zajęć

Metody pracy:
• pokaz, praktyczna, zabawowa, opisowa
Forma pracy: indywidualna
Zasady pracy:
• indywidualizacji
• stopniowania trudności

Pomoce:
• słomki, świeczki o różnych zapachach i kolorach
• pojemniki z sokami różnych smaków
• ilustracje owoców, kolorowa plansza
• kawałki kolorowej bibuły
• naturalne produkty spożywcze, koszyki
• magnetofon, kaseta z nagraniami odgłosów kuchni
• plansze do podziału na zdrowe- niezdrowe
• gra komputerowa

Przebieg zajeć:

1. Wprowadzenie – przywitanie, przedstawienie tematyki zajęć, zaproszenie do wspólnej zabawy, rozmowa na temat ulubionego jedzenia
2. Ćwiczenia oddechowe i artykulatorów ( użycie soków o różnych smakach, rozpoznawanie smaków, nazwanie ich, dmuchanie na płomienie świeczek, dopasowywanie kolorów za pomocą słomki i bibuły)
• Ćwiczenie praktyczne – samodzeilne wykonanie soku z cytryny, smakowanie (ćwiczenie napinania i rozluźniania mięśni twarzy)
3. Ćwiczenie słuchowe z wykorzystaniem nagrań odgłosów kuchni- pomieszczenia, w którym przygotowujemy posiłki- rozpoznawanie i dopasowywanie do odpowiedniej ilustracji
4. Rozpoznawanie za pomocą dotyku różnych artykułów spożywczych, nazywanie ich i segregowanie na zdrowe i niezdrowe, wyróżnianie pierwszej głoski we wskazanych przez n-la słowach
5. Praca z wykorzystaniem komputera – rozpoznawanie i nazywanie wpadających do koszyków oznaczonych jako warzywa i owoce produktów (gra na czas, w krótkim czasie dziecko „łapie” jak największą ilość warzyw lub owoców)
6. Pożegnanie, podziękowanie za wspólną zabawę, nagrodzenie dziecka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.